Hrad Český Šternberk

Vánoční svátky jsou neodmyslitelně spjaté s pohádkami. Televizní stanice i streamovací služby každoročně odvysílají dlouhý seznam pohádek a filmů, které patří k Vánocům Prostor dostanou novinky i staré klasiky. Řada z nich se natáčela v malebných místech středních Čech. Kam se můžete i s dětmi vydat za pohádkovými filmovými příběhy? 

 

Karlovo království ocenily hlavně děti

Městská část Praha 2 každoročně pořádá pro své občany sérii předvánočních akcí. Letos přichází s novinkou. Kromě ulic vánočně vyzdobené radnice došlo i na park na Karlově náměstí. Díky 3D instalacím zde vznikl LED park Karlovo království, který spolu s ostatní výzdobou jistě navodí u návštěvníků tu pravou vánoční atmosféru.

Václavské náměstí v noci

V dolní části Václavského náměstí vyrostla ledová plocha pro bruslaře. Prague City Tourism ji spolu s provozovatelem otevře symbolicky 5. 12. na Mikuláše.  Návštěvníci si mohou užít bruslení s ikonickým výhledem na Národní muzeum. Podle dostupných pramenů mohou milovníci tohoto zimního sportu bruslit na Václavském náměstí historicky vůbec poprvé. 

Výroba skleněných perliček ve firmě Rautis

Zajímavá tisková konference k zápisu ruční výroby skla na Reprezentativní seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO se uskuteční v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou ve čtvrtek 7. prosince 2023 od 9.30 hodin

Galerie moderního umění Hradec Králové sídlí v budově bývalého Záložního úvěrního ústavu

Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) si 30. listopadu tohoto roku připomněla 70. výročí od založení. U příležitosti svého jubilea připravila výstavu Hledá se mistrovské dílo. Představuje veřejnosti více než 200 obrazů ze svých rozsáhlých sbírek.

 

 

Podmínky soutěže sommeliérů byly náročné

Znojmo se stalo ve dnech 22. a 23. listopadu epicentrem sommelierských talentů a nadšenců pro vína z Moravy a Čech. To vše v rámci 10. jubilejního ročníku soutěže Sommelier Moravy. Vzrušující atmosféra klání přilákala do města soutěžící nejen z celé České republiky, ale i ze Slovenska.

Součástí zámku je také katolický kostel Nanebevzetí Panny Marie ze 14. století

Lásku, vděčnost a oddanost, které o Vánocích cítíme všichni o něco více než v jiném období roku.Naopak svým vzhledem a „zabalením stromečku" do bronzových ozdob si připomínáme, že zlato není to nejcennější, co máme, a že důležitá je pospolitost. Celá kolekce je souborem dvaceti druhů ručně foukaných a malovaných ozdob, které jsou naprostým originálem.Tuto nádheru Loučeňský zámek přivítal o víkendu první návštěvníky, kteří měli možnost shlédnout vyšňořené stromečky v rámci prohlídek Příběh vánočního stromečku. Vše o Vánocích od A do Zvypráví kostýmovaní průvodci v rolích členů knížecí domácnosti. Knihovnu zámku opanoval vánoční stromeček se špicí až ke stropu, podobně, jako to dělává první dáma v Bílém domě. Ozdoby tohoto stromečku vytvořila sklárna Koulier v barvěTifanny Blue. Kolekce má typické barvy této světoznámé firmy luxusních šperků, a to tyrkysově-bílou. Stromeček je to noblesní a zcela jistě nenechá nikoho na pochybách a přesvědčí o šikovnosti českých rukou a sklářských mistrů. Dalším skvostem je stromeček Tříkrálový, který navrhla DominikaMoldaschlová, a to již na základě úspěšné spolupráce s manufakturouKoulier v minulém roce. Z jejích návrhů skláři a malířky vytvořili ucelený příběh Tří králů a jejich cesty do Betléma. Kolekce připomíná původ Vánoc, jejich důležitost. Klade však také důraz na tradice a především, a to i včetně všech ostatních dekorací a stromečků, jako stromeček Bílozlatý, Elfovský, Hvězdný, Jelínkový, Ranní, Yulbaum nebo Zvířátkový lze na Loučeni obdivovat až do 21. ledna roku následujícího. Návštěvníky nezklame ani zámecká zahrada, která se po setmění rozzáří tisíci světly. Větší romantiku Vánoc si lze jen stěží představit.

Česká asociace novinářů a publicistů cestovního ruchu – Czech Travel Press - tu slavnostně vyhlásila vítěze své novinářské soutěže

V pražském hotelu Pyramida se v uvedených dnech odehrál v pořadí již 18. ročník festivalu, jehož cílem a obsahem je obeznámit veřejnost se všemi aspekty tohoto vysokohorského sportu a poskytnout příležitost a prostor k setkání vrcholových sportovců, představitelů jak historie, tak současnosti s fanoušky a obdivovateli vynikajících úspěchů, jichž bylo dosaženo na pomyslných „střechách“ světa.