Real Madrid. FOTO: Fan real sociedad - Wikimedia

Liga mistrů je nejprestižnější klubová fotbalová soutěž. Koná se každý rok a bojují v ní nejlepší kluby z nejlepších evropských lig. Ligu mistrů sleduje miliarda fanoušků na stadionech i u televizních obrazovek po celém světě.

 

Selské slavnosti Holašovice letos oslaví jubilejní 25. ročník

Selské slavnosti Holašovice, které se budou konat 19. až 21. července, jsou fenoménem tradičního lidového setkání, které organizátoři zasadili do prostředí nádherné a rozlehlé holašovické návsi. Slavnost tu pořádají v duchu „staročeského lidového venkovského jarmarku“ s ukázkami tradičních i netradičních lidových řemesel z celé České republiky, ze Slovenska, Maďarska nebo blízkého Rakouska.

 

Ryan Williams v Praze

 V průběhu srpna v Holešovické tržnici v Hale č. 11 letos otevřou unikátní krytý skatepark CZECH PARK o celkové rozloze 450 m². Bude součástí přilehlé koloběžkové prodejny Gizmania a nabídne parkovou, streetovou i bigairbag sekci. Jako první indoor skatepark v České republice tak poskytne zázemí pro komplexní trénink.

Highjump Hříměždice, foto Vojen Smíšek

Je toho hodně. Poslední měsíc prázdnin si můžeme vychutnat megashow Let It Roll v Milovicích, trnout při pozorování odvážných skokanů v zatopeném lomu Hříměžďicích, navštívit historické hrátky v areálu hradu Týnec nad Sázavou nebo 12. historické slavnosti v Kolíně, zúčastnit se na několika zámcích Hradozámeckých nocí ve středních Čechách nebo dokonce strávit noc ve stanu nebo pod širákem v zahradě Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně. A to je jenom malá ochutnávka zdejších možností.

Čertovka je také Vltava

Na Mezinárodní den řek v neděli 22. září ožije Vltava a její nejbližší okolí v Praze 1. ročníkem multižánrového festivalu pro širokou veřejnost s názvem „Poznej Vltavu“. V oblasti od Podolské vodárny až po Starou čistírnu odpadních vod v Bubenči můžete navštívit povětšinou zdarma prohlídky, umělecké intervence, workshopy i speciální program pro děti.