Highjump Hříměždice, foto Vojen Smíšek

Je toho hodně. Poslední měsíc prázdnin si můžeme vychutnat megashow Let It Roll v Milovicích, trnout při pozorování odvážných skokanů v zatopeném lomu Hříměžďicích, navštívit historické hrátky v areálu hradu Týnec nad Sázavou nebo 12. historické slavnosti v Kolíně, zúčastnit se na několika zámcích Hradozámeckých nocí ve středních Čechách nebo dokonce strávit noc ve stanu nebo pod širákem v zahradě Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně. A to je jenom malá ochutnávka zdejších možností.

Čertovka je také Vltava

Na Mezinárodní den řek v neděli 22. září ožije Vltava a její nejbližší okolí v Praze 1. ročníkem multižánrového festivalu pro širokou veřejnost s názvem „Poznej Vltavu“. V oblasti od Podolské vodárny až po Starou čistírnu odpadních vod v Bubenči můžete navštívit povětšinou zdarma prohlídky, umělecké intervence, workshopy i speciální program pro děti.

Letní kino v trojské botanické zahradě

Pracovníci Botanické zahrady hl. m. Prahy připravují na srpen pro své návštěvníky nevšední zážiteky. Každý pátek a sobotu po celý měsíc si mohou filmoví fanoušci užít zajímavé promítání v letním kině v kulisách rozkvetlé zahrady. Na programu budou například filmy jako Sladký život, Ostrov, Hrabě Monte Christo, Top Gun Maverick nebo Pomáda. Až do konce srpna si návštěvníci také mohou prohlédnout panelovou výstavu k 20. výročí otevření skleníku Fata Morgana a oslavit svátek patronky zdejší vinice sv. Kláry.

"Budějčák"

Pivní speciál Budějčák již podruhé pomáhá propagovat cestovní ruch na Budějovicku i místní pivovary s tradicí. Limitovanou várku piva uvařili ve Výzkumném a výukovém minipivovaru FZT na Jihočeské univerzitě. S místními sládky ji vyrobili zástupci turistické oblasti Budějovicko jako součást letní kampaně. Autorem etikety je českobudějovický rodák DOBS. 

Svatý Kopeček

Mikulov je jedním z našich nejznámějších míst, která spojujeme s vínem. Kdysi ospalé a desetiletí zanedbávané město u hranic se vyšvihlo mezi nejatraktivnější vinařské turistické cíle.  Turisté oceňují prvotřídní gastronomii, neuvěřitelnou nabídku skvělých vín, charakteristických právě pro tento region, a také citlivě opravené historické centrum se zámkem a impozantní Pálavou doslova za rohem.

 

Led asi nejvíce ocenili lední medvědi

Kdysi se říkalo, že je vedro, až taje asfalt. Snad z toho důvodu se již loni v ZOO Praha dohodli se svým sponzorem, firmou Bidfood, a potěšili některé své svěřence hromadami ledu. Protože se to osvědčilo, letos tuto nově zaváděnou praxi opakovali.  Zatímco někteří zvířecí obyvatelé pražské zoo led s potěšením uvítali, další, především kopytníci, se na led dívali podezíravě a přistupovali k němu značně konzervativně. Jak se dalo předpokládat, led nejvíce ocenili lední medvědi…..