Ryzlink vlašský z Dolních Dunajovic

Absolutním šampionem Salonu vín, národní soutěže vín ČR 2024, a tedy nejlepším vínem pro následující rok, se stal Ryzlink vlašský, pozdní sběr, ročník 2022 z Vinařství Tichý, Dolní Dunajovice. Soutěž pořádá Národní vinařské centrum za podpory Vinařského fondu ve spolupráci se Svazem vinařů ČR.

Tradiční kampaň „Adoptuj mě!“ hledá další mecenáše pro svoje méně populární zvířecí obyvatele. Patří mezi ně savci, ptáci, plazi a ryby, kteří se netěší dostatečné pozornosti veřejnosti. Stát se jejich mecenášem je nejenom dobrým skutkem pro budoucnost, ale i krásným vánočním dárkem. 

Baden Baden

Adventní trhy a předvánoční čas patří neoddělitelně k sobě. Nejinak tomu je i u našich severozápadních sousedů. Vánoční trhy tam nejdeme prakticky v každém jen trochu větším městě.  Všude na návštěvníka čekají pečlivě vyzdobené stánky, plné vánočních dekorací, řemeslných výrobků, nejrůznějších dobrot. Samozřejmě nechybí ani vůně svařeného vína, perníčků a grilovaných klobásek. Jak už to tak bývá, na některých místech, alespoň podle Německé turistické centrály, je to prý trochu zajímavější…..

Vážené kolegyně, vážení kolegové, na základě Stanov České asociace novinářů a publicistů cestovního ruchu Czech Travel Press CTP z. s. se Valná hromada CTP uskuteční dne 18. prosince 2023 od 14.30 hodin.

Místo jednání: Vysoká škola obchodní Praha, Spálená č. 76, Praha 1. 

Čas jednání: 14.30 – 16.30 hodin 

Úhrada členských příspěvků na rok 2023 a 2024: 13.30 – 14.30 hodin.

Tentokrát bude součástí i volba členů výboru a revizní komise. Návrhy na kandidáty  podávejte, prosím, písemně e-mailovou poštou na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Bechyně, část Toulavy

Vánoční zboží, výrobky regionálních řemeslníků a další produkty, to je jen část nabídky adventního e-shopu, který připravila turistická oblast Toulava. „Od Tábora až k nám“ je v plánu také řada předvánočních akcích na různých místech. Zimní počasí rovněž nabízí možnost si příjemně zalyžovat na svazích i ve stopě.

Už to začalo

Centrum Prahy se již od soboty rozzářilo napočest adventu mnoha světélky. Také se k potěše návštěvníků hlavního města otevřely Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí. Mimochodem, jsou to asi největší trhy v České republice. Dalším nej bychom asi mohli označit akci Největší setkání Mikulášů, čertů a andělů, kteří od úterý 5. prosince ovládli Staroměstské náměstí v Praze. Domácí i zahraniční turisty tu čekala pekelná atmosféra s krásou andělských křídel ve dvouhodinové show.

Tradiční veletrh Stříbrné vánoční dny v PVA EXPO PRAHA nastíní podobu letošních Vánoc a potěší kreativce. Je to veletrh dárků, dekorací a spotřebního zboží, který proběhne ve dnech 7. až 10. prosince. Tradiční událost potěší milovníky tvoření, lahůdek i sváteční atmosféry. Návštěvníci na veletrhu najdou i kreativní doprovodný program a dozví se například, jaké barevné kombinace můžete použít na sváteční výzdobu.