Projekt Video Tras vyhrál hlavní cenu poroty na festivalu Tourfilm

Unikátní projekt VIDEO TRAS společnosti Turistika.cz vyhrál v Karlových Varech hlavní cenu poroty na prestižním TOUR REGION FILMU.

Odborná porota ocenila nápad i zpracování. Turistika.cz jako první na internetu propojila video s mapou a dokáže turistům představit pěší trasu nebo cyklostezku on-line na videu i mapě zároveň. Každý si tak může celou trasu virtuálně projet a podívat se na profil trasy, povrch a další informace. Součástí technologie jsou i praktické informace o přírodních nebo kulturních zajímavostech, restauracích a památkách na trase.

Ředitel společnosti Turistika.cz Jiří Pilnáček doplňuje: „S naší VIDEO TRASOU se snažíme ukázat turistům krásy měst a přírody. Zejména rodiny s dětmi ocení, když se mohou dopředu na trasu podívat a zjistit sjízdnost, povrch, stoupání a další zajímavosti a důležité informace.“

Natočeno je už 2860km pěších tras, cyklo tras a naučných stezek. Nejdelší trasou je jihočeská část Vltavské cyklostezky z Kvildy až na Zvíkovské podhradí s 274km.

Sekce VIDEO TRASY na internetu: http://www.turistika.cz/trasy/video

Technické informace

Video trasa se natáčí pomocí kamery GARMIN VIRB ELITE, která nabízí i široký pohled do okolí (130°) a jako jedna z mála na trhu má v sobě i GPS modul. Celá trasa je natočena ve vysoké HD kvalitě 720p, 25 snímků za vteřinu. Po natočení prochází trasa střihem, úpravou pro stabilizaci obrazu, optimalizací pro internetové prohlížeče a procesem doplnění zajímavostí na trase. Záběr trasy lze posouvat pomocí tlačítek dopředu i dozadu o 1km nebo o 50m, video lze zrychlit až 5x, záběr lze posouvat i po zajímavých bodech na mapě, případně lze i nastavit automatické posouvání mapy podle záběru videa.

O Turistika.cz

 

Zkušení turisté a cestovatelé sdílí své zážitky a zkušenosti z cest. Portál Turistika.cz se s nimi dělí o peníze, které vydělá prodejem reklamy. 51.400 registrovaných turistů, 70.000 článků, 900.000 fotek, 591 823 unikátních návštěvníků za měsíc srpen 2014 (zdroj google analytics).