Česko-Srbská spolupráce v cestovním ruchu

Podnikatelé z královehradeckého kraje vyrazili za svými podnikatelskými protějšky do Srbska. Setkání proběhlo za podpory hejtmana uvedeného kraje Lubomíra France, organizačně ho zajišťovalo Technologické centrum z Hradce Králové.

Společnost Turistika.cz, s.r.o. zde představila své internetové projekty, včetně unikátní technologie turistických video tras.  Výsledkem několika obchodních jednání bylo podepsání Memoranda o spolupráci mezi Klastrem Banatská Ruta a právě provozovatelem největšího českého turistického portálu Turistika.cz.

Součástí spolupráce je pomoc při budování mezinárodního portálu Banatour.eu, spolupráce při přípravě společných projektů, které podporují rozvoj regionu Banátu, zejména zlepšení cestovního ruchu a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu.

 

„Za 5 let jsme v Česku vybudovali největší turistický portál s 50.000 registrovanými zkušenými turisty, 2.000 přispěvateli a 80.000 články. Zkušeností máme dost a rádi pomůžeme s rozvojem cestovního ruchu regionu Banát a těší mě, že už opravdu došlo na konkrétní formy spolupráce a začínáme pracovat, doplnil ředitel Turistika.cz, Jiří Pilnáček“.

 

Podepsání Memoranda o spolupráci proběhlo neformálně na lodi Explorer na Vltavě v Praze. Zleva Jiří Pilnáček a Radomir Topalov.