Sto startů z měst ČR na podporu balonového létání


Sto startů z českých měst je nekomerční projekt, který má pomoci českému balonovému létání.

" Centrem projektu jsou stránky www.100startu.cz, kde jsou zveřejňovány veškeré informace. V poslední době se bohužel stalo, že se balonové létání spojuje s komercí, vyděláváním peněz, slevovými portály, zážitkovými agenturami, konkurenčním bojem a mnohdy ne úplně férovým jednáním atd. Proto jsme spustili tento projekt, ve kterém chceme veřejnosti připomenout, že většina pilotů balonů létá hlavně pro radost, tak jak tomu bylo v dobách prvních balonů v našich krajích," píší pořadatelé akce.

Projekt dostal název od myšlenky provést sto startů horkovzdušných balónů ze sta náměstí českých měst. Starty začnou v roce 2013 a rádi bychom, aby neskončily stým startem, ale aby skončily v době, kdy z každého náměstí každého města odstartuje balón. V koši balónu by měl být vždy zástupce místní samosprávy (starosta, místostarosta a pod.) a také novinář, který by měl o akci informovat ve svém médiu. Jedná se o nekomerční projekt, do koše tedy není možné si místo koupit. Projektu se může účastnit jakýkoli balonový pilot, který se přihlásí. Podmínkou je provést alespoň jeden start v rámci projektu za rok a také každý start zdokumentovat na těchto www.

V pátek 8.února 2013 byl projekt zahájen prvním startem z náměstí v Polici nad Metují, start byl  podrobně zdokumentován na www.100startu.cz.  V současné době se k projektu připojilo celkem 32 pilotů horkovzdušných balonů z celé ČR a další přibývají.