Region Podyjí se představuje v Praze vínem


Nevíte, co činí Znojemské vinařské lyceum? Lyceum se veřejnosti představuje nyní v informačním centru CzechTourism na Staroměstském náměstí.

 

Lyceum má na starosti rozšiřování znalostí o vínu a propagaci regionu Podyjí. Od středy 29. srpna 2012 až do pátku 31. srpna 2012  je proto možné ochutnat  vína z vinařství Sádek, Hevera, Špalek, Hanzel a Lukeštík dokonce ve stínu Staroměstských věží přímo v informačním centru CzechTourism na Staroměstském náměstí.

 

Víno z Podyjí se přibližuje obyvatelům a návštěvníkům Prahy záměrně. V  září 2012 se totiž na Znojemsku pořádá Znojemské  historické vinobraní, ale i v Praze se uskuteční  celá řada akcí, kde bude možné ochutnat vína malých a rodinných vinařů.

 

" Novým projektem, který Pražanům představí vína malých a rodinných vín, je totiž Galerie Marovín. V restauraci na pražské Hanspaulce bude každý třetí čtvrtek v měsíci probíhat hodnotící degustace. Návštěvníci mají možnost proniknout mezi profesionální degustátory a porovnat své chutě s jejich. První degustace se uskuteční 20. září 2012," řekl  na setkání s novináři  majitel Znojemského lycea Vladislav Rakušan.

 

Novináři se při prezentaci vinařské turistiky dozvěděli mimo jiné, že Region Podyjí právě v následných dnech nabízí celou řadu akcí zaměřených na vinařskou turistiku. Kromě tradičního Znojemského historického vinobraní  14. až 15. září 2012 mají návštěvníci regionu možnost ochutnat vína malých vinařů či se ve víně dále vzdělávat právě ve Znojemském vinařském lyceu.

 

" To již pět let přináší milovníkům vína programy, ve kterých si mohou rozšířit své znalosti o lahodném moku. Dokonce je návštěvníkům umožněno  si vyrobit  své vlastní víno,"  pochlubil se organizátor prezentace regionu Podyjí v Praze Vladislav Rakušan, jehož  si mnoho lidí splete pro podobnost s hudebníkem Petrem Ulrychem.

 

 "Vím o tom a protože jsem se jsem  s Petrem Ulrychem i několikrát setkal. Tuhle jsme šli vedle sebe
a to se lidé teprve divili a za námi se otáčeli,"
usmíval se Vladislav Rakušan.

 

Najdete jinde ... 

Prvnizpravy.cz 29. srpna 2012     více na ...