Fotosoutěž vyhrál snímek Přeštická jitřenka

Čtvrtý ročník soutěže pro fotoamatéry z Plzeňského kraje na téma „Slunce a Měsíc aneb Poutníci oblohou“ zná své vítěze. Vyhlášeni byli 23. dubna 2012 na Krajském úřadě Plzeňského kraje radním pro životní prostřední a zemědělství Petrem Smutným, který měl nad soutěží záštitu. Výstava na různá témata se pořádá každoročně u příležitosti Dne Země.

Soutěž vyhlásil  v létě 2012 Odbor životního prostředí Krajského úřadu Plzeňského kraje. Do soutěže přišla řada kvalitních fotografií dvou největších „představitelů oblohy“ v různých provedeních.

Letos jsme očekávali menší účast v soutěži, protože poprvé nebyla tématem příroda. Nakonec jsme ale byli příjemně překvapeni. Celkem se sešlo 76 soutěžních snímků a odborná pětičlenná porota v čele s fotografem Jaroslavem Vogeltanzem zvolila jako vítězný snímek „Přeštická jitřenka“ od Karla Beneše, druhé místo obsadil snímek Miroslavy Křivkové „Úplněk s věží sv. Bartoloměje“ a jako třetí skončil snímek s názvem „Za svítání“ Ladislava Vogeltanze,“ říká k fotosoutěži vedoucí oddělení ochrany přírody na KÚPK Jan Kroupar.

Fotograf Karel Beneš měl z absolutního vítězství velkou radost. Obhájil totiž prvenství z loňského ročníku soutěže. Svůj snímek pořídil při ranním pohledu na město Přeštice.

Když máte tak krásnou fotomodelku, to se potom fotí snadno,“ dodává s úsměvem autor vítězného snímku Karel Beneš.

Autoři vybraných snímků byli dnes oceněni při slavnostní vernisáži na Krajském úřadu Plzeňského kraje, kde jsou soutěžní fotografie vystaveny. Návštěvníci si je mohou prohlížet v prostorách chodby odboru životního prostředí ve 3. patře KÚPK do konce letních prázdnin.