Jak získat aktuální informace z Krkonoš


Oficiální turistické webové stránky Krkonoš www.krkonose.eu, které zvou turisty a lyžaře do hor, mají nový zimní vzhled. 6.prosinec 2011 - 16:20
" Pokud se chystáte do Krkonoš, kde hodláte  lyžovat nebo se věnovat jiným zimním sportům, tak se  podívejte  na oficiální turistické webové stránky Krkonoš www.krkonose.eu. Ty  spravuje Svazek  krkonošských měst a obcí," řekla pro Prvnizpravy.cz  Dáša Palatková, která patří mezi několik  málo novinářek, které v Krkonších přímo žijí. K upozornění na web Krkonoš měla  důvod, neboť  webové stránky začátkem zimy změnily svůj design z letní tématiky na zimní.


"Naše stránky jsou vedeny se snahou operativně doplňovat pravdivé informace. Proto průběžně probíhá ověřování správnosti a aktuálnosti dat, která jsou na nich vložena a prezentována. V odkazu najdete i  kalendář očekávaných událostí, ve kterém se dozvíte, co se kde a kdy děje nejenom v českých  Krkonoších, ale i v polských Krkonoších a dokonce i  v Podkrkonoší. Dozvíte se, co se připravuje v jednotlivých městech a obcích nejvyšších českých hor, dále jaké  sportovní podniky budou probíhat  v jednotlivých krkonošských skiareálech. Kromě toho tam jsou samozřejmě i další informace o turistických lákadlech,  ke kterým patří  jarmarky, hudební festivaly, lidové  veselice a prezentace tradičních výrobků či někdejší rukodělné výroby," doplňuje novinářka z Krkonoš.


"Sama se věnuji tradičnímu lyžování a patřím mezi pár krkonošských nadšenců, kteří návštěvníkům hor a  veřejnosti ukazují lyžování na původních  lyžích, se starou  výstrojí a v dobovém oblečení. Lyžujeme tak, jak to dělali  naši dědové a babičky," upozornila Dáša Palatková na další akce očekávané zimní sezóny   v Krkonoších.


Zbývá jen dodat, že regionální turistické informační centrum Krkonoše se sídlem ve Vrchlabí na adrese www.krkonose.eu pravidelně také publikuje aktuální soubor nejnavštěvovanějších TOP sportovních a kulturních akcí v regionu.

 

Napsali jinde ...

Prvnizpravy.cz

http://www.kralovehradeckenovinky.cz/zpravy/sport/krkonosske-webove-stranky-lakaji-do-hor-na-lyze/