Český Krumlov se představil v Praze zástupcům cestovních kanceláří, agentur a novinářů

 

PRAHA - Třetí listopadové úterý se v budově Česká agentury pro cestovní ruch CzechTourismv Praze ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a Asociací cestovních kanceláří ČR uskutečnila v pořadí již třetí tématická prezentace památek UNESCO. Tentokrát do Prahy přijeli hosté reprezentující Český Krumlov a Holašovice. Slovo dostali a prezentaci předvedli nejdříve Eliška Koričarová z Destinačního managementu v Českém Krumlově a následně Pavel Slavko, kastelán Státního hradu a zámku Český Krumlov. O podpoře cestovního ruchu ze strany města se krátce rozpovídalai i místostarostka Českého Krumlova Jitka Zikmundová.

 

Po prezentacích následovaly dotazy žádající upřesnění možností přijetí výprav nebo jen jednotlivců organizovaných cestovními kancelářemi nebo agenturami, jež se zabývají stejnou činností jako cestovní kanceláře.

 

"Každé roční období má v Českém Krumlově své kouzlo, podívejte se, " upozornila na promítané obrázky kvetoucího, sluncem ozářeného, listy vybarveného a zasněženého města pořízených ve čtyřech ročních obdobích mistostarostka Jitka Zikmundová. "Každých sedm minut vychází v plné sezóně na prohlídkové okruhy jedna výprava turistů s průvodcem," upozornil na značný zájem o Český Krumlov kastelán Pavel Slavko. "Sezóna u nás ještě v tomto roce neskončila. Pořádáme řadu adventních a vánočních akcí. Přijeďte se podívat," pozvala účastníky prezentace Eliška Koričarová.

Například už Českokrumlovský advent, který je v kalendáři  nejbližší akcí uspořádanou rovněž i pro turisty,  si zachová své kouzlo. Pořadatelé opět udělají vše pro to, aby nesklouzl do ryze komerční podoby. „I při oslavách adventu a Vánoc respektujeme minulost a slávu Českého Krumlova a vycházíme z jeho kulturního dědictví,” ujistila všechny místostarostka Jitka Zikmundová

 

 Svůj čas plně využil k prezentaci osady Holašovice starosta Jankova, jehož osadou jsou právě Holašovice, Jan Jílek. "Holašovice vidět, je něco jiného než Český Krumlov, ale stojí to za to, přijeďte," řekl mimo jiné první muž jedné ze tří vesnických památek UNESCo v Evropě.

"Jsem ráda, že jsem se prezentace zúčastnila společně se zástupci cestovních kanceláří. Dozvěděla jsem se mnoho informací, které nenajdete na webových stránkách ani v průvodcích. Využiji je ve svých článcích o cestovním ruchu," dodala uznávaná novinářka a mistopředsedkyně Asociace novinářů a publicistů cestovního ruchu Marie Kysilková.

 Eliška Koričarová  a Lucie Zikmundová (Foto: Petr Skála)