Prostory Media centra sotva stačily ...

 

 V pondělí 14. listopadu 2011  se v prostorách Orbis Media Centra konal slavnostní křest nové knihy  publicisty, spisovatele  a emeritního diplomata PhDr. Ivana Brože,CSc. – ATENTÁTY ? nezdařené pokusy.  Knihu vydalo před několika málo dny před  slavnostním uvedením na knižní trh  nakladatelství a vydavatelství Petrklíč.  Slavnost  a následnou besedu s autorem spojenou s autogramiádou pořádala uspořádala Česká asociace novinářů a publicistů cestovního ruchu  – Czech Travel Press.    

 Autor si za kmotry nové knihy  zvolil akademickou malířku,  publicistku a básnířku Inku Delevovou a známého výborného publicistu a spisovatele Romana Cílka, dlouholetého čelného představitele Klubu autorů literatury faktu – KALF.  Na úvod setkání  promluvil vydavatel knihy  Dr. Juraj Himal, majitel nakladatelství Petrklíč, který popřál nové knize mnoho spokojených čtenářů a prohlásil, že tak vynikající a zodpovědný autor, jakým  je Ivan Brož,  je snem každého vydavatele a nakladatele.  Oba kmotři –  blízcí přátelé Ivana Brože vyjádřili svůj obdiv k němu.  Roman Cílek se dotkl i jejich společné vznikající autorské spolupráce.  Všichni přítomní mohli též okusit novou knihu, když úryvek na místě přečetl přední současný český básník Jaroslav Holoubek, který též zavzpomínal na setkání s tvorbou Ivana Brože.

Besedu oživil i přednesem svých nových  veršů ,  které věnoval právě tomuto dni a autorovi. Po oficiálních   velmi srdečných a upřímných projevech následovala neformální beseda s autorem. Každý z asi padesáti přítomných novinářů, publicistů  a přátel si s ním chtěl potřást rukou, připít, případně nechat podepsat knihu. Autor byl doslova v obležení, fotografické spouště jen cvakaly.  Své zástupce vyslali mj. i  tiskové agentury ČTK a MEDIAFAX.


 Nejeden z hostů besedy si koupil  na místě  3 výtisky, a tak ti,  na které se již nedostalo, si mohou koupit  knihu prostřednictvím vydavatele –  stačilo se zapsat na seznam a obchodní oddělení vydavatelství Petrklíč jim zajistí dodání  případně   i s podpisem autora. 


 V současné době Ivan Brož dokončuje knihu o přepadení americké základny Pearl Harbor. Loučil se s námi, brzy na shledanou při křtu Pearl Harboru.

Ivan Brož  s pokřtěnou publikací  (Foto:  Miroslav Feszanicz)

 

Přečtěte si  

 

 

 Ivan Brož –ATENTÁTY?nezdařené pokusy

 

            V polovině listopadu 2011 vydalo Nakladatelství PETRKLÍČ  další knihu publicisty a spisovatele literatury faktu–  PhDr. Ivana Brože,CSc. –ATENTÁTY? nezdařené pokusy.

Kniha obsahuje popis dvaceti neúspěšných atentátů na historické osobnosti od počátku 19.století prakticky do současnosti. Všechny reálie jsou naprosto přesném ověřené z několika zdrojů –to je samozřejmé pro celou tvorbu Ivana Brože. Ačkoli je kniha založena na historicky doložených faktech, autor vše zpracoval přitažlivou čtivou formou a čtenáři srozumitelně předkládá všechna známá i dosud ještě nepublikovaná fakta a nechává na něm, ať si sám vytvoří vlastní úsudek.

 

            Dozvíme se tedy, jak probíhal např. jak probíhal atentát na Napoleona Bonaparteho, jeho synovce Ludvíka Bonaparteho, britskou královnu a indickou císařovnu Viktorii, ruského následníka trůnu Mikuláše Alexandroviče, Vladimíra Iljiče Uljanova-Lenina, amerického prezidenta Franklina Delano Roosevelta, německého diktátora Adolfa Hitlera, z uměleckých kruhů na Andyho Warhola, z nejnovějších na francouzského prezidenta Jacquese Chiraca.

 

              Autor popisuje konkrétní dobu, celkové společenské klima,  ve které byly jednotlivé atentáty plánovány, důvody, co vedlo k jejich přípravě – proč se nezdařily i jak se vyvíjely osudy jednotlivých účastníků poté – atentátníků i jejich obětí.

 

            Podrobný seznam využitých pramenů, jak je pro Ivana Brože typické, je samozřejmě uveden na konci publikace. Knihu můžeme doporučit jako pěkný vánoční dárek, pro všechny věkové skupiny.