Asociace hotelů a restaurací udílela Výroční ceny 2011

 

Hotel Galant v Mikulově přivítal ve svých prostorách majitele a provozovatele hotelů, restaurací, kaváren, kteří se sešli u příležitosti konání 6. Výroční konference Asociace hotelů a restaurací České republiky.

Odborný program konference, který následoval po Valné hromadě Asociace, zhodnotil nejen letošní rok, ale přinesl i pohled na předpokládaný vývoj podnikání v našem oboru v roce nadcházejícím. Vládou připravované reformy, evropská ekonomická nestabilita, změny spotřebního chování, trendy v pohostinství, ale i problematika vzdělávání byly diskutovanými  tématy letošní konference.

V programu galavečera, jímž celá akce vyvrcholila, a který slovem i písněmi provázela Petra Černocká, byly  již tradičně udíleny Výroční ceny za rok 2011.  Ty jsou asociací udíleny jako výraz ocenění těm členům, jejichž komplexní úroveň poskytovaných služeb je považována za obzvlášť přínosnou pro obor českého hotelnictví a gastronomie. Udíleno je v různých kategoriích celkem 8 výročních cen  a ceny mimořádné.

Hoteliérem roku 2011 za řetězce se stal Petr Beránek z Grand Hotelu Bohemia Praha.


Za nezávislé hotely se Hoteliérem roku 2011 stal Karel Doubek z Hotelu ADRIA Praha.

 Pro výroční cenu Restauratér roku za hotelové restaurace si přišel Libor Novák ze Zámeckého hotelu Třešť, který je ve vlastnictví České akademie věd a za samostatné restaurace titul získal Aleš Dočkal z Pivovarského klubu Praha. 

 Za Penzion roku  2011 byl vyhlášen Penzion SEEBERG ve Františkových Lázních. 

 Výroční cena Škola roku 2011 byla předána Hotelové škole v Teplicích v Čechách.  Ocenění Mladý manažer roku obdržel Miloslav Smrž z karlovarského Hotelu Imperial.

Příkladný přístup k ekologickému provozu byl oceněn udělením titulu Green Manager roku 2011 Vojtěchu Kačerovskému z Plaza Alta Hotelu v Praze.

Václav Šmíd ze Střední školy hotelnictví a gastronomie Českomoravského svazu spotřebních družstev v Praze – Klánovicích, zasvětil svůj život přípravě a výchově mladé generace pro působení v oboru hotelnictví i gastronomie. Jeho celoživotní dílo ocenila Asociace hotelů a restaurací udělením Ceny JUDr. Vladimíra Štětiny.  

Asociaci neunikla ani pozornost a objem pořadů zasvěcených gastronomii v Televizi PRIMA, mezi ostatními televizními společnostmi patří k těm nejvýraznějším. Proto mohla mimořádnou cenu (jejímiž držiteli jsou kromě prezidenta republiky Václava Klause, režiséra Jiřího Menzela, herce Martina Huby, Pavla Hlinky, Pavla Maurera a Lubomíra Bárty), převzít tzv. „Oskara“ tohoto oboru Denisa Šulcová, marketingová ředitelka Televize Prima.