Švýcarské léto

 

Letos již desátým rokem působí v České republice agentura Switzerland Tourism, mající za úkol přibližovat našim občanům krásy své země. Při této příležitosti tato centrála cestovního ruchu představila v Praze novinky švýcarské letní dovolené 2011. Tato malá, leč krásná země,  je unikátní místem v samém srdci Alp jak pro prázdniny, tak i obchodní cestu či kongresovou turistiku. Čeká nás zde nádherná příroda i pohostinní lidé s úžasnou gastronomií, včetně  nejstarší evropské vegetariánské restaurace Haus Hilti, otevřené v roce 1898 v Curychu.

 

Švýcarsko je pestrou paletou odpočinkové i zážitkové dovolené. Je zde 1 484 jezer, 1 národní park, 16 přírodních parků a 5 míst  zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Své kouzlo má kupříkladu nejvýše položená vinice v Evropě, vesnička Visperterminen v kantonu Walis s bílým vínem Heida, které je přezdíváno „perla alpských vín“. A kdo by se nechtěl projet první otáčivou lanovkou na světě, která ho doveze do oblasti věčného sněhu – na Titlis, což je nejvyšší hora pro výlet v centrálním Švýcarsku? Čeká nás nejslavnější vrchol světa – Matterhorn i tzv. Kapličkový most v Lucernu, který je nejstarším krytým dřevěným mostem v Evropě, a zároveň jednou z nejznámějších památek Švýcarska, kousek od něho za návštěvu stojí populární Švýcarské dopravní muzeum. Těch tipů je mnohem, mnohem více, než jen příslovečných deset prstu obou rukou, více na: www.mojesvýcarsko.com.

 

Švýcarský styl cestování

Vlaky jsou zde kdekoliv, kde je právě potřebujete, a to od chvíle, kdy přistanete na letišti. Všude nás čeká nějaký autobusový či železniční spoj, kterým můžeme pokračovat ve své plánované cestě. K dispozici je i lodní doprava po jezerech. Celý švýcarský dopravní systém funguje bezchybně, jako známé legendární švýcarské hodinky. Báječnou službu pak nabízí jízdenka „vše v jednom“, což je součástí praktického Swiss Passu s řadou až 50% slev, kupříkladu na většinu horských drah a lanovek. Je třeba dodat, že žádná jiná země nemá tak hustou síť veřejné dopravy. Švýcarské spolkové dráhy a další poskytovatelé dopravních služeb své spoje do rekreačních středisek průběžně vylepšují. Vlaky jezdí v pravidelných intervalech a vždy na minutu přesně v půl či hodinových intervalech. Informace o jízdních řádech : www.sbb.ch.

 

Nová letecká linka

Česká společnost Czech Connect Airlines do své nabídky v těchto dnech zařadila pravidelnou linku Praha – Ženeva, která začíná létat od 2. června svým Boeingem 737-400. Toto nové spojení je určeno především turistům, kterým nabízí ideální letový řád pro krátkodobé pobyty a prodloužené víkendy v letní i zimní sezóně. Létat se bude tedy od druhého června čtyřikrát týdne – pondělí, čtvrtek, pátek a v neděli. Cestujícím nabízí Czech Connect Airlines bezplatné občerstvení a přepravu zavazadel. Více na: www.flycca.net.