Český ráj má nové internetové průvodce - mrkněte se na ně !


Cestujete s rodinou a k tomu ještě  si rádi pochutnáváte na  krajových specialitách? Tak hurá do Českého ráje.

Podívejte se proto  na nové internetové stránky Českého ráje, které připravilo pro vás předpokládané milovníky tohoto regionu   Sdružení Český ráj.  Je k tomu důvod. Jsou totiž  nově a více zaměřené i  na rodiny s dětmi a regionální výrobky, které najdete pod značkou „Regionální produkt Český ráj“. Leč Českým rájem,  krajem   Albrechta z Valdštejna, můžete cestovat i v koridoru řeky Jizery. Pak hledejte Greenway Jizera.


Nuže. Co tam najdete ?  K regionálnímu turistickému portálu www.cesky-raj.info  přibyly čtyři nové tematické prezentace, věnující se hlavním turistickým produktům regionu. Stránky jsou aktuálně dostupné v české a polské jazykové mutaci a  před zahájením turistické sezony budou rozšířeny ještě o německou jazykovou mutaci.


"Stránky pod doménou www.ceskyrajdetem.cz jsou určeny všem, kdo se rádi toulají po Českém ráji v doprovodu děti nebo vnoučat. Rodiče, prarodiče ale TAKÉ učitele  zde najdou pohádky a pověsti našeho regionu, dále  postup,  jak hrát a soutěžit o zajímavé ceny v turistické hře Za pověstmi Českého ráje. Tady je  pro ně připraven výběr tipů na výlety, aktivit a akcí, kde si na své přijde celá rodina. Postupně budou webové stránky doplněny o herní a interaktivní prvky," vysvětluje Hana Ledabylová ze Sdružení Český ráj

Na adrese:   www.regionalniprodukt.cz,  najdete všechny informace o kvalitních  domácích  výrobcích,  ať už o  tradičních  potravinách, nebo řemeslných výrobcích. Prohlížíme si stránky, které obsahují informace o značce „Regionální produkt Český ráj“ a jejich nositelích, ale najdete zde i rady, jak a kde  lze  nakoupit regionální produkty, dále novinky a pozvánky od regionálních výrobců. Nechybí na nich ani nabídka výtvarných tvůrčích dílen pro veřejnost.

 

Osobnost Albrechta z Valdštejna, jeho dobu a dílo mají za cíl přiblížit internetové stránky www.albrechtzvaldstejna.cz.

"Tento web by měl mít nadregionální charakter. Postupně nabídne informace a aktuality i z dalších míst České republiky, která jsou spojena s touto pro někoho stále kontroverzní osobností evropských dějin. Nedílnou součástí webu jsou informace a turistická nabídka v rámci motivační hry Po stopách Albrechta z Valdštejna," vysvětluje Hana Ledabylová ze Sdružení Český ráj, která tím, že je absolventkou České zemědělské univerzity. dokazuje rozmanitou využitelnost studia na vysoké škole na okaji Prahy konkrétně v cestovním ruchu.


 Snímek je z poslední novinářské návštěvy v Geoparku Českého ráje (Foto: Petr Skála) 


 Také internetové stránky www.greenway-jizera.cz nabídnou informace z více turistických regionů. Nabízí již nyní turistickou nabídku v koridoru řeky Jizery z Českého ráje, Jizerských hor a Krkonoš. Brzy přibude i nabídka ze středočeské turistické oblasti Polabí. Web má představit Jizeru jako přírodní koridor, řeku vhodnou pro vodácký sport, významnou nadregionální cyklotrasu Greenway Jizera i jako výchozí bod pro řadu pěších výletů. Na tomto místě budou prezentovány informace o stejnojmenném projektu a budování páteřní cyklostezky.


Všechny stránky využívají data ze Sdílené databáze turistických informací Libereckého kraje (datový sklad).

 Česko-polská spolupráce přinesla nové internetové stránky, reedici oblíbených propagačních materiálů a rozvoj projektu Greenway Jizera
Výše uvedené internetové prezentace vznikly s podporou Evropského fondu regionální spolupráce prostřednictvím Euroregionu Nisa. Konkrétně se jedná o Fond malých projektů v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 ČR – Polsko 2007 – 2013.
V lednu 2010 byl zahájen projekt „Rozvoj projektu Greenway Jizera a prezentace turistické nabídky Českého ráje pro polské návštěvníky“. Jedním z cílů projektu bylo stanovit vedení stezky Greenway Jizera v oblasti Krkonoš a Jizerských hor, vyhledat propojení se sítí cyklotras na polském území a napojení směrem na Jeleniu Góru. Souběžným záměrem byla propagace stezky formou internetových stránek (www.greenway-jizera.cz) a vydání propagačního letáku.


Součástí projektu bylo také rozšíření nabídky pro polské návštěvníky ve formě česko-polských tematických internetových stránek (Po stopách Albrechta z Valdštejna, Regionální produkt Český ráj, Za pověstmi Českého ráje) a prezentace regionu na veletrzích cestovního ruchu (Jelenia Góra, Jablonec nad Nisou).


Reedice se dočkala česko-polská jazyková mutace Infomapy Český ráj a leták Greenway Jizera, v kterém je cykloturistická nabídka v koridoru Jizery rozšířená o nabídku polské části Jizerských hor, Krkonoš a oblasti Jelení Góry. Leták nově obsahuje také polskou jazykovou mutaci.
V rámci projektu proběhla řada společných jednání na české a polské straně s cílem výměny zkušeností a nastartování spolupráce v oblasti cykloturistiky a tradičních řemesel. Tato jednání mj. přinesla nové náměty na další společné projekty v oblasti cyklostezek nebo tradičních řemesel
Projekt „Rozvoj projektu Greenway Jizera a prezentace turistické nabídky Českého ráje pro polské návštěvníky“ (CZ.3.22/3.3.01/09.01494) je financovaný z fondů EU v rámci Fondu malých projektů v rámci OPPS ČR – Polsko 2007-2013 „Cíl 3“ Česká republika – Polsko prostřednictvím Euroregionu Nisa.


Zpracovala: Ing. Hana Ledabylová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Sdružení Český ráj |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  http://www.cesky-raj.info/  |  e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sdružení Český ráj (SČR) je zájmovým sdružením měst, obcí a dalších právnických osob. Jeho hlavní náplní je rozvíjení cestovního ruchu v turistickém regionu Český ráj. V současné době má sdružení 60 členů a spojuje nejen všechna města regionu, ale i mnohé menší obce a další právní subjekty.