O CENÁCH CZECH TRAVEL PRESS 2010 je rozhodnuto

PRAHA (13.1.2011)  -  Výsledky autorské soutěže byly  vyhlášeny  Českou asociací novinářů a publicistů cestovního ruchu – Czech Travel Press. Dvě kategorie, dvě témata a šestatřicet příspěvků. Třináct autorů, jejichž prioritou je přinášet zprávy o cestování po Česku i v zahraničí ve všech jeho podobách.
Letošními kritérii soutěže byla zážitková dovolená z pohledu zahraničního cestovního ruchu a stopy po české gastronomii s akcentem na domácí turismus.  Záštitu nad letošní soutěží převzal ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský.  Mimořádnou cenu udělí také generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.  Ceny budou předány tento týden na veletrhu Go a Region Tour  v Brně.
 
Po posouzení všech příspěvků rozhodla porota složená ze zástupců Ministerstva pro místní rozvoj (pan Rostislav Hošek), agentury CzechTourismu (pan Pavel Klicpera a zástupce Czech Travel Press (pan Mgr. Bořek Homola)

I. kategorie – zahraniční cestovní ruch, zážitková dovolená a zážitkové zahraniční cesty (23 registrované  příspěvky) 

1. místo a poukaz na zahraniční dovolenou v cenně 6000,- Kč od CK AZUR REIZEN autorka:  Věnceslava Dezortová  

Po stopách Agathy Christie a Sherloka Holmese
Za zcela netradiční uchopení tématu zaměřeného na poznávání zajímavých míst spojených s dvěma osobnostmi, s celou řadou originálních překvapení a unikátních zážitků v Anglii.

 

                     

 

 

 

 

 

2.      místo a víkendový pobyt pro dvě osoby v apartmánu v Mariánských Lázních

autor:  Lubor Falteisek

Neznámá Litva
Za článek, který přibližuje „neznámou Litvu“, s ohledem na národní hrdost  a prezentaci potenciálu cestovního ruchu, který je pro tuto zemi jedinečný a je úzce spojen se zážitkem pro návštěvníky této země.  

 

 

3.      místo a knihy z nakladatelství  AKCENT 
Autor:  Zuzana Churanová

Jací jsou Madriďané

Knihy nakladatelství AKCENT

Za krátkou, ale přesto důvěrnou zprávu o Madriďanech, kterou může napsat jen dobrý  znalec života ve španělském  hlavním  městě, S přihlédnutím  k dalším zaslaným reportážím znalkyně Španělska, která loni vydala o této zemi vynikající knihu. 

 

 

II. kategorie - domácí cestovní ruch, po stopách české gastronomie (13 registrovaných příspěvků)

 

 

         1.  místo     Peněžitá cena pět tisíc korun, ministra pro místní rozvoj České republiky

Autor:  Jiří Müller

Loucký klášter ve Znojmě
Za profesionální, poutavou a poznávací prezentaci destinace, spojenou  s historií, tradicí  a ochutnávkou vín, ale také za pozvánku do dalších turistických cílů, které zaujmou  široké spektrum cílových skupin.

 

 

 

 

 

 

2.      místo a víkendový pobyt pro dvě osoby v apartmánu na Šumavě
Autorka:  Věnceslava Dezortová
Plzeň, to není zdaleka jenom skvělé pivo

Za zcela nový přístup k podpoře domácího cestovního ruchu, s akcentem na  nové  turistické  atrakce západočeské metropole  Plzně.

 

 

3.      místo  a knihy od nakladatelství AKCENT
Autor:  Jiří Minařík
Lásky od léčivých pramenů

Za neotřelý kompilát turistické nabídky největších moravských lázní s přihlédnutím  na přítomnost osobnosti  světové hudby, Leoše Janáčka a s mimořádnou „gastronomickou“ nabídkou luhačovických léčivých pramenů.

Zvláštní cena generálního ředitele agentury CzechTourism  a voucher na kurz české gastronomie do pražského kulinářského institutu PRAKUL
      Autor:  Ivan Černý
      Unikátní relikviář sv. Maura
      Za nová zjištění a fakta, kterých je v reportáži víc, než v běžných informacích o                                               
      tomto ojedinělém  skvostu české historie, a za čtivou, téměř literární podobu.


Slavností předávání cen autorům nejlepších příspěvků soutěže proběhlo  ve čtvrtek 13. ledna, odpoledne  na brněnském výstavišti v rámci průběhu prestižních veletrhů cestovního ruchu GO a Region Tour.

 

Další informace najdete na ... 


http://czechtravelpress.cz/novinarska-soutez.html