Festival alpinismu klepe na dveře

 

 

 

Již 5. ročník populárního mezinárodního festivalu alpinismu v Praze se uskuteční od 19. do 20. listopadu v Národním domě na Smíchově. Mezi hvězdné hosty patří i legendární horolezecký manželský pár Robert a Daniela Jaspersovi. Jedním z festivalových magnetů též bude premiéra filmu o významné osobnosti alpinismu, smíchovském rodáku Johannu Stüdelovi, spoluzakladateli prvního horského svazu v Evropě v roce 1869.

 

Těch zajímavostí bude na festivalu ale mnohem více, jak e-sondám řekl jeden z organizátorů akce Ing. Ladislav Jirasko, sám špičkový lezec a sportovec. Katrničarovi.

 

„Chybět letos nebude kupříkladu Davo a Drejc Karničarovi. Davo byl první člověk na světě, který sjel na lyžích z Mt. Everestu. Spolu se svým bratrem jsou potomky provozovatele chaty ve Slovinsku, kterou založili čeští horolezci a která nese název Česká kočka. Asi málokdo z návštěvníků také ví, že pražský obchodník Johann Stüdell byl mj. iniciátorem vzniku Svazu horských vůdců a formuloval také první pravidla užívání a pořádku na horských chatách. O této významné osobnosti alpinismu jsme natočili dokumentární film s režisérem, scénáristou a moderátorem Valou, jehož premiéru představíme právě na festivalu v Národním domě na Smíchově.“

 

Více na: www.festivalalpinismu.cz

 

 

 

 

 

Daniel Polman a Ladislav Jirásko zvou na Festival alpinismu   (Foto: Petr Skála)

 

Další informace jsou i na VIMEVITE.cz ....

 

Klikni a uvidíš !!!