Ragbyoví nadšenci cestují na MS 2011 na kole až k protinožcům

První májový den odstartovala od londýnského ragbyového stadiónu v Twickenhamu dvojice na kolech
Jodie a Tom Hudsonovi, která na svých kolech absolvuje cestu kolem světa s jasným cílem. Dojet do dějiště mistrovství světa v ragby, které se hraje na podzim 2011 na Novém Zélandu.

 

 

"Tato dvojice ragbyových nadšenců našla moji adresu na sekretariátu mezinárodní ragbyové federace IRB a požádala mne zda bych jim pomohl při zajišťování jejích trasy po Evropě. Oslovil jsem řadu svých přátel,  jak v Evropě, tak v na jiných kontinentech a tak doufám, že jejich cesta na Světový pohár bude probíhat bez problémů," pochlubil se bývalý ragbyový reprezentant, trenér a také předseda České rugbyové unie  Eduard Krützner.

 

 

 

A tady je zkrácený  rozvrh jízdy mladé dvojice Jodie a Tom Hudsonovi fandící ragby a milující rovněž i  jízdu na kole.

1. 5. 2010 Odstartovali  v Londýně.
3. 5. 2010 – Přepluli lodí do Francie a pokračují  přes Německo do Česka, kde bude pár cyklistů ubytovaný v Letech u Dobřichovic v rodiném domku Eduarda Krütznera.

Dále pojedou přes Brno, kde přespí rovněž u ragbistů    do Bratislavy a odtud do Vídně, dále do Budapešti, Bukurešti, Bulharska a 5.července by chtěli být v Turecku.

5. 8. 2010 chtějí být v Iránu
5. 9. 2010 v Pakistánu
1. 10. 2010 chtějí projet Thajsko, Kambodžu, Vietnam
1. 4. 2011 – by měli být v Darwinu v Austrálii a 1. 6. 2011 chtějí být v klubu Footscray RUFC v Melbourne.
1. 10. 2011  je čeká odlet na Nový Zéland a účast na RWC.

V zemi MS 2011  už mají cestovatelé na kolech zajištěné ubytování například i u Krütznerova přítele Ch.Vissera v Carisbrooku.

Během této dlouhé cesty proběhnou různá setkání  cyklistů  s různými legendami ragby a  ti všichni na připravený transparent se podepíši. Budou tam podpisy i všech, kteří mladé lidi na kolech na jejich cestě podpořili. Tento transparent se chystají cestovatelé  rozvinut před finálovém utkání na RWC.

"Po návratu z MS chtějí cyklisté jedoucí na ragbyovou událost roku 2011   vydat knihu o této cestě a zaměřit ji na velké ragbyové přátelství, které jim tuto grandiosní cestu pomohlo zajistit. Myslím si, že bude opravdu o čem psát, takovou túru mohou zvládnout jen opravdoví ragbisté," prozrazuje český ubytovatel Eduard Krützner

Ragbyové mistrovství světa je po olympijských hrách a mistrovství světa v kopané třetí největší sportovní akcí světa.
 


 

© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX