ÚNIKOVÉ POČÍTAČOVÉ HRY OŽÍVAJÍ V REÁLNÉ HŘE. TA NEJTAJEMNĚJŠÍ SE JMENUJE THEROOM.

Praha zažívá „boom“ únikových her a zařazuje se tak po bok světových velkoměst. Právě v těchto dnech v samém srdci Prahy, v Karmelitské ulici na Malé Straně, otevírá již sedmá hra. Její název je THEROOM a sama sebe považuje za tu nejtajemnější a nejpropracovanější únikovou hru. Čerpá totiž ze zkušeností získaných z provozu na Slovensku a přináší do Prahy ty nejlepší úkoly a zážitky.

THEROOM je především skvělou dobrodružnou hrou, kterou sestavil tým psychologů. Prověří schopnosti hráčů, logické myšlení, improvizaci a odolnost vůči stresu. Hlavním tématem THEROOM je „Tajemný starý svět“. Navazuje a rozvíjí myšlenky slavného spisovatele žijícího na přelomu století v Praze, Gustava Meyrinka. Okultista se zájmem o východní magii, současník Franze Kafky, a také autor slavného románu Golem, tvrdil, že v Praze se nachází jedna z astrál, pradávných brán do jiné dimenze. A „Tajemný starý svět“ v podání THEROOM je právě takovým magickým místem, bránou k zcela ojedinělému zážitku.

„THEROOM je skvělý způsob, jak získat nové společné zážitky s kamarády, rodinou nebo pracovním týmem. Hra je určena pro 2 - 5 osob, které musí za 66 minut splnit 10 úloh, jejichž rozluštění vede k nalezení posledního klíče pro cestu ven z THEROOM. Pro splnění úkolů si hráči musí všímat všech věcí v místnosti, hledat kódy, objevovat skrytá místa, spojovat věci, ale především spolupracovat. V případě, že si hráči neví rady jak dál, mohou požádat o radu,“ informuje Mirek Jiřík, spoluzakladatel THEROOM a dodává: „Z naší dosavadní zkušenosti víme, že zcela bez nápovědy projde THEROOM jen asi 10 % skupin. Ostatní skupiny také uspějí, potřebují však alespoň jednu nápovědu.“

Tajemné místnosti v Česku a zahraničí

Inspirací pro vznik únikových místností byly počítačové hry. Jejich model tvůrci „živých“ únikových místností překlápí do reálného světa. Průkopníky této novodobé zábavy jsou v současnosti Maďaři. S touto zážitkovou zábavou se ale můžeme setkat v metropolích po celém světě, v Severní Americe, Evropě, Japonsku a jinde. Hra je přitažlivá nejen pro turisty, kteří při své cestě do Prahy vyhledávají nevšední zážitek, ale stává se stále populárnější i pro Čechy. Oblíbené jsou i u firem, které je vyhledávají jako ideální formu teambuildingu a nácviku týmové spolupráce.

Na věku a pohlaví při hře nezáleží. THEROOM je zajímavým zpestřením nevšedních dnů pro všechny. Voucher do THEROOM se tak může stát skvělým vánočním, narozeninovým, jednoduše zajímavým dárkem pro vašeho partnera (-ku), kamaráda (-ku), spolupracovníka (-ci), vaše dítě nebo jiného člena rodiny.

Přijďte si užít dobrodružství a zábavu na místo, které se nachází v samém srdci magické Prahy.

 

FOTOGRAFIE KE STAŽENÍ: http://www.theroom.cz/cs/fotky

 

  • Adresa:                       Karmelitská 16, Praha 1 – Malá Strana
  • Web a rezervace:      www.theroom.cz
  • Facebook:                  www.facebook.com/THEROOMCZ