Hotel zámek Berchtold


Historie ozdobila území České republiky stovkami objektů, kterými se můžeme pyšnit jako doklady existence, za kterou se netřeba stydět. Podobně jako ve Španělsku vznikla celá hustá síť tzv. „paradores“, tedy zámků – hotelů, také řada současných vlastníků zámeckých a hradních objektů u nás se dala cestou otevření svých – zpravidla zrekonstruovaných – historických staveb veřejnosti, ať už jako ubytovacích kapacit, či kulturních středisek, mozeí a galerií apod. Mezi takové se řadí nedávno rekonstruovaný a do provozu uvedený zámek Berchtold, nedaleko Prahy v okrese Praha-východ.


Okénko do historie


První písemná zmínka o Kunicích - Vidovicích je z roku 1388. V 17. století náležela ves Vidovice s poplužním dvorem ke statku Velké Popovice. Od roku 1808 pak připadla ke vsi Chlum. Roku  1877 byl statek zapsán  do zemských desek  samostatně, jako statek, zvaný Vizovický.

V roce 1894 byl statek, mapovaný již jako zámek, odprodán novým majitelům, kteří zde roku 1904 provedli největší a nejpodstatnější stavební úpravy. Od roku 1906 je sídlo popisováno jako „nově vystavěný zámek s parkem“.  K významným  vlastníkům panství a zámečku patřily známé osobnosti, jako např. Václav Stařimský, svobodný pán z Libštejna, Jan Josef Václav Radečský z Radče, rodina pražského podnikatele Millera, známý fyzik  a matematik Prof. Dr.G. Blažek, nebo šlechtický rod Berchtoldů. Od 2. pol. 20. stol. zde byla armáda - a to protivzdušná obrana Prahy. Poté se stala majitelem obec Kunice. Konečně asi 10 let sídlila v zámku soukromá firma, která dopustila postupnou  devastaci  celého zámeckého areálu.

Dne 18. dubna 2005 se stává majitelem zámku rodina JUDr. Růžičky z Vidovic. Začíná nová epocha v historii zámku. Rodina dala zámku jméno Berchtold podle posledního dochovaného erbu a uskutečnila jeho celkovou rekonstrukci, včetně jeho okolí. Zámek zůstal otevřen široké veřejnosti. Na své si zde přijdou jak rodiny s dětmi, nechybějí aktivity mládeže, sportovců, firemní akce. K dispozici je  ubytování, stravování, možnosti pro sport i odpočinek. Z celého zámeckého areálu tak vzniklo unikátní středisko pro sport, relaxaci, kulturu, zábavu, poučení i vytváření vztahu k přírodě i vztahům mezilidským.

Tento vysoce atraktivní objekt najdeme přibližně 30 km od centra Prahy směrem na Brno. Leží v překrásné přírodě, obklopen nádherným parkem, plným roztomilých miniatur.

Dokonale zrenovovaný interiér nabízí ubytování v 16 pokojích. Dva z nich jsou speciálně připraveny pro novomanžele, ostatní nabízejí útulné ubytování pro rodiny s dětmi. Jeden ze zámeckých sálů lze využít k pořádání společenských událostí, jako jsou plesy, koncerty, výstavy, svatby a jiné nevšední příležitosti. Druhý sál je vybaven konferenční technikou a je plně připraven pro firemní i soukromé akce tohoto druhu.


Restaurace Kouzelná zahrada je zaměřena na lokální kuchyni a během teplejších měsíců otevírá nádvoří k příjemnému zahradnímu stolování. Rozličné gastronomické akce připravují kuchaři s osobním nasazením a prestižním přístupem. Drinky v podobě svěžích koktejlů, alkoholických i nealkoholických nápojů nabízí zámecký bar. Naprostou pohodu a relaxaci lze zažít ve wellness centru vybaveném hydromasážní vanou, sprchou a masážním lůžkem.  Wellness studio nabízí i další služby, jako je manikúra, pedikúra a kadeřnictví. Na přilehlé terase je možno v létě se slunit a nerušeně odpočívat.

V zámku je umístěno také regionální muzeum. Jeho expozice jsou zaměřeny na historii vesnice a jejího okolí  – najdeme zde archeologii, etnografii, výrobky zdejších řemeslníků, cechovní památky, sklářské výrobky, sbírku zbraní, mincí, papírových platidel, atd.


Sportovní areál v blízkosti zámku plně vyhoví dětem i dospělým. Není problém si zahrát fotbal, tenis nebo trénovat na golfovém simulátoru. Cyklostezky v okolí jsou jako stvořené na výlety Ladovým krajem. Sport centrum Na zámečku

 

Unikátní sportovní komplex nabízí:

* tenisové kurty  a nafukovací vytápěnou  halu

* fotbalový areál pro hraní a trénink místních klubů i reprezentaci ČR

* golf s indoorovým patovištěm a odpalištěm, golfový simulátor

* řadu cyklostezek se startem i cílem na Zámku Berchtold

* stolní tenis

* volejbal

* ostatní sporty

* soustředění  sportovců

* zasedací prostory,  terasu s občerstvením a v létě i grilování

 

Novinky pro rok 2014

30 pokojů, lůžková kapacita 75 lůžek včetně přistýlek

Vila v Pohádce pro rodinné dovolené

Vybrané gastro menu po celý rok

Letní grilování

Vzduchovková trampolína v Dětském ráji

Nové přírůstky v minizoo

Sportovní střelnici

Koloběžky a dopravní hřiště

Připravujeme rybník pro rekreaci i rybolov

Letní divadelní scéna na zámku Berchtold

Organizujeme příměstské tábory

 

Dětský ráj

Celoročně je otevřen zámecký park, který je jako stvořený pro dětské návštěvníky. V parku je možné zhlédnout mini ZOO, prohlédnout si miniatury hradů a zámků, navštívit strašidelnou jeskyni Peklo, pohrát si v dětských hernách nebo se zúčastnit mnoha soutěží.Oblíbeným místem malých návštěvníků je dětské hřiště, vybavené lanovkou, skluzavkou, houpačkami a pískovištěm. Speciální programy jsou připraveny také pro mateřské a základní školy.


Firemní akce

Díky skvělé dopravní dostupnosti v létě i v zimě od Prahy i Brna je Zámek Berchtold ideální pro pořádání firemních akcí, kongresů, obchodních jednání, teambuildingových akcí, eventů, prezentací, výstav i školení všeho druhu. Hosté hotelu jsou přitom v přírodě, s možností relaxovat ve wellness centru, se sportovním vyžitím a super ubytováním a ještě něčím navíc: Zámecká restaurace  se zahrádkou  uspokojí i tu nejnáročnější klientelu.

 

© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX