Žďár nad Sázavou je městem sportu

Stalo se tak  na nedávném setkání se zástupci cestovních kanceláří a agentur v Mediacentru České centrály cestovního ruchu v Praze,  kde  v prosinci 2011 pokračoval cyklus prezentací míst,  měst a regionů, které byly zapsány mezi památky UNESCO.

"Tou  památkou je nedaleká  Zelená hora. Proslulá je především  kostelem  obklopeným  ambity ve tvaru deseticípé hvězdy,  který  skýtá  poutníkům ochranu před nepřízní počasí.  Areál poutního kostela sv. Jana Nepomuckého byl pro svou jedinečnost zařazen roku 1994 mezi památky zapsané do prestižního Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a město je na tuto skutečnost náležitě hrdé," prohlásil  místostarosta Ladislav Bárta, v jehož rezortu je mimo jiné i kultura a sport.

"Do města a na Zelenou horu zveme   domácí i zahraniční turisty ovšem nejenom ty, kteří cestují automobily nebo přicestují společně autobusy s mnoha početnými výpravami, ale také pěší turisty a cykloturisty. Přes náš region vedou dvě významné cyklotrasy. Jednou je  Santiniho cyklotrasa vedoucí z Bystřice nad Pernšejnem do Vojanova Městce a druhá  Posázavská cyklotrasa vedoucí  zase z Davle až do Nového Města na Moravě. Náležitě si považujeme, že na Ždársku mají  kořeny významní sportovci například v poslední době neúspěšnější olympionička  zimních olympiád Martina Sábliková a další hokejisté někdejší mistři  světa," upozornil na důkazy  sportovního města místostarosta.
"Navíc do našeho regionu patří i nedaleké Nové Město na Moravě, nu a tady se hned v lednu 2012 pořádá Světový pohár v biatlonu. Bude nám ctí, zde přivítat sportovce i příznivce tohoto sportu,"  poukázal na důležitý sportovní svátek regionu místostarosta Žďáru nad Sázavou   Ladislav Bárta.

(FOTO: Petr Skála) © 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX