Turistům zaslíbená Kalábrie

 

 

Oproti italskému jihu se zde turistika teprve rozvíjí. To ale neznamená, že by tady nebyla síť rekreačních zařízení. Sem, na  pobřeží Jónského moře, začínají jezdit i čeští klienti, kteří oceňují, že se mohou na jihu koupat a slunit již od konce dubna. Jako jedna z mála našich cestovních kanceláří je tady doslova doma CK Kalousek, která nabízí za neuvěřitelně vstřícné ceny  (od šesti tisíc za pobyt s polopenzí i dopravou busem) pobytovou i zážitkovou dovolenou v příjemných a dobře vybavených rekreačních areálech s českým personálem, včetně domácí kuchyně a točeného piva z Popovic.

 

Až do špičky pověstné italské boty se dostaneme luxusním  busem za necelých čtyřiadvacet hodin jízdy s řadou zastávek. Na rozdíl od letecké dopravy nás nečekají problémy s odbavením, uzávěry vzdušného prostoru nebo jiná zdržení a komplikace. Navíc si můžeme jízdu v pohodlném autobusu krátit pohledem z okna. Cestou v závěru jízdy si jistě každý všimne, že pobřeží je skalnatější a rozmanitější, s mnoha romantickými zálivy než-li  známe ze severu Itálie.

 

Letovisko MANDATORICCIO MARE

V původně rybářské vesničce Mandatoriccio Mare, dnes propojené s obcí Pietrapaola, nás čeká apartmánový dům Bernardo a apartmány Marinella. Letovisko leží slabých sto metrů od moře. Jedná se o moderní komplex s veškerým vybavením, včetně internetu a bazénu se sladkou vodou. Milé je, že jak delegáti, jakož i ostatní personál, jsou krajané, takže nehrozí jazyková bariéra. V restauraci i baru můžeme platit českými penězi. Apartmány jsou vybaveny kuchyňskými kouty se sporáky i potřebným nádobím. Hosté, kteří nemíní využít možnosti české kuchyně s polopenzí, si tedy mohou vyvářet po svém dle libosti. Veškeré potraviny nakoupí v některém z místních  krámků nebo marketů známých obchodních řetězců. K návštěvě zve i velké množství restaurací a pizzerií v blízkém i vzdálenějším okolí.

Mandatoriccio Mare dýchá typickým italským klidným tempem, silně však ožívá o prázdninách, kdy se o slovo hlásí desítky diskoték a nočních podniků v centru, jejich ruch ale do Bernarda doléhá jen vzdáleně a neruší.

Na upravených plážích jsou během sezóny otevřené desítky stánků s občerstvením. Mandatoriccio Mare nabízí dvě pláže. Ta zprava je dlouhá a písčitá s pozvolným vstupem, která je vhodná i pro neplavce, malé děti či vozíčkáře. Pláž zleva je příkřejší. V moři jsou oblázky, proto je dobré nezapomenout na boty do vody, která je zde klidná a báječně čistá.

Nad Mandatoriccio Mare je v horách historické Mandatoriccio Scalo, kde žije na tři tisíce obyvatel a je to zajímavý tip na výlet. Sotva dva kilometry chůze je pak k vidění zachovalý středověký hrad Torre dell´Arso. O polovinu blíž stojí novodobý zámek Flotta, kde se rádi žení italští milionáři. Jeho zahrady zdobí na 700 mramorových plastik s nejrůznějšími antickými motivy.

Letovisko je vhodné pro rodiny s dětmi, seniory, školní či pracovní kolektivy a vůbec pro lidi, kteří upřednostňují klid, odpočinek a pohodu. Ideální jsou zde i podmínky k rekreaci, spojené se sportovními aktivitami. Klienti mohou zdarma využívat menší fotbalové hřiště a dva tenisové kurty. V Mandatoriccio Mare Okolí letoviska je pak vhodné i pro cyklisty, a je již jedno, zda je přitahují horské terény nebo roviny podél moře.

 

Letovisko CARIATI a komplex LE CASETTE

Takříkajíc coby kamenem dohodil je od Mandatiriccio Mare město Cariati s dobře zachovalým historickým centrem, chráněným původními hradbami z 15. století. Zde se budou především velmi dobře cítit hosté CK, zajímající se o památky. Cariati je jedním z nejzajímavějších městeček Jižní Itálie a žije zde na deset tisíc obyvatel. V dobách starých Římanů bylo Cariati věnované bohyni lovu Dianě. Město je známé výrobou ručně tkaných koberců a závěsů i tradičním zpracováním terakotové keramiky, do dílen a dílniček lze nahlédnout, poučit se i něco hezkého zakoupit se slevami. Z okolí Cariati pochází i jeden z nejkvalitnějších panenských olejů na světě. Také se zde stáčí vynikající víno, takže na své si zde přijdou i gurmáni.

Rekreační komplex Le Casette je asi 800 metrů od promenády Lungo Mare, která lemuje pobřeží Cariati. Ubytování je přímo na břehu moře. Skládá se z dřevěných bungalovů a několika apartmánových domů, obklopených exotickou zelení, s privátní pláži a plážovým servisem. Nechybí bar za české koruny včetně točeného piva. Tak jako v Mandatoriccio Mare i zde je k dispozici poctivá domácí česká kuchyně s polopenzí.

 

Výlety do okolí

Sicíle – Taormína : Celodenní výlet do sicilského města s jedinečným řecko-římským amfiteátrem. Při cestě zastávka v městečku Le Castell s romantickým vodním Aragonským hradem.

Rossano :  Polodenní výlet do starobylého byzantského města s mnoha nádhernými památkami a továrnou na lékořici Amareli.

Bahenní lázně: Celodenní výlet do GROTTA DELLE NINFE, bahenních lázní se sirnou vodou, které jsou prospěšné ve zdravotní i kosmetické oblasti.

 

 Více na: www.ckkalousek.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX