Novinářská výprava do Geoparku Českého rájeTURNOV - Česká centrála cestovního ruchu ve spolupráci s představiteli Sdružení Český ráj připravily na druhé zářijové úterý pro více než dvacet českých i zahraničních novinářů a publicistů, dále pro zástupce cestovních kanceláří a agentur exkurzi do Geoparku Českého ráje. Exkurze začala v areálu Šťastná země v Radvánovicích, pokračovala v Muzeu Českého ráje představením nové části muzea Kamenářského domu ,následovaly vystoupení na vyhlídku Krkavčí skála a odpolední návštěvy Bozkovské dolomitové jeskyně a Městského muzea Nová Paka.


"Dozvěděli jsme na všech místech, kde jsme byli, celou řadu zajímavých informací, které já osobně využiji ke své práci," pochválil zajímavý den v Českém ráji uznávaný publicistka předseda výboru Asociace novinářů a publicistů cestovního ruchu Ivan Černý.

Bozkovskou dolomitovou jeskyní, která je oblíbeným výletním cílem a patří k nejnavštěvovanějším místům Českého ráje, novináře provedl zdejší dlouholetý průvodce Dušan Milka. (Foto: Petr Skála)

"Libily se mi například geologická expozice a představení nové části muzea Kamenářského domu, který je rekonstrukcí jednoho z posledních městských roubených domů v Turnově," dodal šéfredaktor časopis Krásy Česka.
 
„Snažíme se propagovat region doma i v zahraničí nejenom na výstavách a veletrzích, ale i touto formou Navíc jsme ukázali novinářům v tak krátkém čase, jaký jsme měli určený, i některá místa, jež zatím ještě nejsou v průvodcích tučně vyznačena. Z uskutečněné akce mám dobrý pocit a věřím, že po návštěvě novinářů vznikne i několik zajímavých rozhlasových relací, reportáží a vyjde několik informací o navštívených místech v Českém ráji v tisku,“ zhodnotila den s medii manažerka Sdružení Český ráj Hana Ledabylová.

 

Ohlasy ...

Krkonošský deník 16. září 2010
http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/vyprava-novinaru-do-geoparku-ceskeho-raje20100916.html