TRAVEL MEETING POINT 2014

Pracovní a kontraktační setkání profesionálů v cestovním ruchu

 

Asociace cestovních kanceláří České republiky a Asociace českých cestovních kanceláří a agentur uspořádaly 29.-30.10.2014 v Praze pod záštitou agentury Czechtourism jedinečné setkání profesionálů v cestovním ruchu jako pokračování v tradici veletrhu MADI v duchu odpovídajícím aktuálním potřebám oboru.

Čísla a fakta:

ü Kdy: 29. a 30.října 2014

ü Kde: Výstaviště PVA Expo Praha Letňany

ü Partnery se stala stěžejní odborná média v cestovním ruchu: Hlavní partner Seznam.cz, mediální partneři COT Business a TTG Czech Republic

ü Účast:

168 vystavovatelů z 12 zemí (ČR, Belgie, Francie, Chorvatsko, Itálie, Maďarsko, Německo, Rakousko, Řecko, Slovensko, San Marino a Španělsko)

3 národní workshopy (Chorvatsko, Slovensko, Maďarsko), na kterých se představilo celkem 72 subjektů

Prezentace 4 zahraničních destinací (Kypr, Dominikánská republika, Jamajka, Slovinsko)

930 registrovaných návštěvníků

Tradiční veletrhy cestovního ruchu se postupně oklešťují. Pro okázalé expozice chybí v éře internetu peníze, čas – i důvod. Informace i vizualizaci najdete na síti rychleji a obsáhlejší. Tradiční podzimní veletrh odborníků MADI narazil právě na hranici ekonomiky. Přesto je osobní setkání obchodních partnerů nezastupitelné.

Proto asociace cestovních kanceláří ACK ČR a AČCKA společně převzaly štafetu tradičního podzimního setkávání profesionálů v cestovním ruchu a uspořádaly dvoudenní pracovní setkání Travel Meeting Point, určený výhradně odborníkům v cestovním ruchu jako informační, nákupní a prodejní příležitost pro cestovní kanceláře, cestovní agentury, turistické destinace, dopravce, hotely, poskytovatele služeb a další subjekty.

Asociace cestovních kanceláří zvolily osvědčený koncept workshopu, který podpořily  nekomerčními podmínkami účasti. Vystavovatel, tedy ten, kdo přišel nabízet, pořídil účast se vším všudy za 5.000 Kč (členové ještě levněji) a ten, kdo přišel služby vystavovatelů skutečně poptávat a ne nabízet ty svoje, tedy cestovní kanceláře a agentury, měl vstup zdarma. Do tohoto konceptu se vešla pracovní jednání včetně workshopů a prezentací turistických centrál zainteresovaných zemí jakož i informačních systémů pro cestovní kanceláře a agentury.

Při slavnostním zahájení Travel Meeting Point nazval náměstek ministryně pro místní rozvoj Jiří Houdek TMP festivalem cestovního ruchu, jaký profesionálové potřebují.

 

Svůj dojem z Travel Meeting Point vyjádřil za vystavovatele Ing. Petr Zemek ze 101 CK Zemek: „V předtuše úspěchu této akce jsme ihned objednali raději 2 stoly: jeden pro provizní prodejce, druhý pro jednání se zahraničními partnery. Oba stoly byly v neustálém obležení. Velký dík patří oběma asociacím za myšlenku i uspořádání. Již dnes se těšíme na další ročník TMP, i když očekáváme mírné zvýšení ceny.“

 

Představitelé organizátorů, předseda ACK ČR Viliam Sivek a prezident AČCKA Roman Škrabánek k tomu říkají: „Potřeba zaplnit mezeru po nedávno odřeknutém veletrhu MADI prověřila organizační schopnosti obou asociací cestovních kanceláří. Víme, co by mohlo být zajištěno lépe, kdybychom na to měli víc než prakticky 2 měsíce. Umíme dělat zázraky, ale něco z nemožného zůstalo jako inspirace do příštího roku.

Přesto Travel Meeting Point příjemně překvapil všechny včetně nás samých. Zájmem vystavovatelů i odborných návštěvníků, kteří se hlásili ještě doslova v předvečer. Tím, jak se celá veletržní hala proměnila v příjemnou bezbariérovou jednací místnost.“

Kamila Marvalová z Tipa Travel dodává: Chtěla bych poděkovat oběma Asociacím, že se chopily organizace workshopu Travel Meeting Point. Velice mile mne překvapilo nejen velké množství vystavovatelů, ale i prostory na občerstvení a neformální posezení s partnery, z doprovodných akcí pak především chorvatský workshop s téměř 50 chorvatskými partnery. Po několika letech sestupné tendence předchozího veletrhu je Travel Meeting Point opravdu velmi vydařenou akcí.

„Pravidelně prezentuje na významných veletrzích cestovního ruchu i Maďarsko“, říká ředitel Maďarské turistiky András Szirányi. „Po léta tomu tak bylo i vždy na podzim v Praze, na veletrhu MADI. Letos se nekonal, a tak jsme rádi přijali možnost, zúčastnit se navazujícího Travel Meeting Point, pořádaného oběma Asociacemi CR. Jak se ukázalo, zájem českých CK/CA byl také značný, a tak podle prvních informací a dojmů účastníků z obou stran bezprostředně po skončení akce rád konstatuji, že setkání u jednacích stolků splnila očekávání, dala příležitost se vzájemně seznámit, projednat aktuální nabídky připravené pro český trh v nastávajícím období, sdělit si novinky a tipy, které mohou zajímavě zpestřit pobyty v Maďarsku.

Děkujeme, těšíme se na další setkávání a srdečně Vás zveme do Maďarska !“

„Jak TMP hodnotíme jako realizátoři?“, pokračují Viliam Sivek a Roman Škrabánek, Akce Travel Meeting Point splnila naše očekávání jak z hlediska návštěvnosti, tak i spokojenosti vystavovatelů. Je to přesně model, který profesionálové cestovního ruchu potřebují. Ohlasy jsou úžasné a jsme přesvědčeni, že tímto prvním ročníkem vzniká nová tradice, jež načasováním naprosto vyhovuje podnikatelům pro setkávání s obchodními partnery.“

Travel Meeting Point 2014 skončil – nashledanou  na TMP 2015!“

Poděkování patří všem, kteří nám věřili a kteří nás podpořili. Mimochodem, takto společně se vyjadřujeme proto, aby si všichni konečně uvědomili, že obě asociace umí najít společnou řeč.“

 

Kontakty

Travel Meeting Point: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.travelmeetingpoint.cz

Asociace cestovních kanceláří České republiky: Praha 2, Lípová 15,

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.ackcr.cz

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur: Praha 1, Letenská 3,

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.accka.cz