Zaměřeno na profesionály v cestovním ruchu

 

V závěru února 2010 se konal v Národním domě v Praze na Vinohradech již tradiční seminář pro zaměstnavatele i zaměstnance, působící v cestovním ruchu. Letošní zaměření znělo:  Poznejte regiony České republiky. Semináře připravuje státní agentura CzechTourism ve spolupráci s Asociací průvodců České republiky, Pražskou informační službou a Asociací cestovních kanceláří České republiky.


 

Cílem pracovního dne bylo seznámit zástupce průvodců incomingových cestovních kanceláří, cestovních kanceláří se zaměřením na domácí cestovní ruch, a novináře, specializující se na turistiku a volný čas s turistickými novinkami pro nadcházející sezonu a předat jim aktuální informace praktického rázu.

Centrem pozornosti byl Český ráj

Prezentace Českého ráje byla rozdělena na oblasti Mladoboleslavska, Mnichovohradišťska, Turnovska, Železnobrodska, Semilska, Novopacka, Jičínska a Sobotecka. Byl zde představeny nejenom historické památky, přírodní atraktivity a řemeslná tradice regionu, ale i tipy na gastroturistiku a gastronomické speciality. Zvláštní pozornost byla věnována turistickým produktům, kulturním akcím pro rok 2010 a novinkám v turistické nabídce.
Účastníci měli k dispozici infomapy Českého ráje, kalendáře TOP akcí v Českém ráji, letáky výtvarných kurzů i propagační skládačky „Greenway Jizera – podél řeky za přírodou a historií“.
Více na: www.cesky-raj.info