Novinářské ceny 2012 za díla o cestovním ruchu

Česká asociace novinářů a publicistů cestovního ruchu – Czech Travel Press pravidelně pořádá novinářskou  soutěž pro novináře a publicisty, kteří se zabývají problematikou cestovního ruchu. 

Výsledky za rok 2012  byly slavnostně vyhlášeny třetí lednový čtvrtek 2013 při  prezentaci Asociace publicistů a novinářů píšících o cestovním ruchu  Czech Travel Press v rámci lednových veletrhů  GO a Regiontour v Brně.

První místo v kategorii článků zaměřujících se na cestovní ruch a gastronomii získal  původním povoláním pedagog,  kartograf a zeměměřič Petr Skála, jehož články převážně  o sportu pravidelně čtete i ve sportovní rubrice webu Prvnizpravy.cz a Českéragby.cz.

" Petr Skála získal první cenu v kategorii cestovní ruch a gastronomie za soubor článků uveřejněných v časopisu AHR fórum  například o Nadaci  Asociace hotelů a restaurací ČR. V tomto článku autor přiblížil  vstřícné  aktivity této Nadace, která již od roku 2001 za účinné podpory partnerských hotelů systematicky a  profesně  usiluje o vytváření podmínek pro studium dětí z dětských domovů v oboru hotelnictví a gastronomie. Tím jim usnadňujme vstup do života a nalézt i radost v oboru, který jim dává životní šanci k následnému uplatnění v hotelovém a turistickém průmyslu, " zdůvodnil rozhodnutí poroty její předseda  Ing. Rostislav Hošek z Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.

Jinak částečně o Nadaci AHR ČR přinesly informace i Prvnizpravy.cz a po uveřejnění článku Petra Skály v  časopisu AHR fórum  tento text  ve ztrácené verzi zveřejnily i další odborné časopisy zabývající se cestovním ruchem a gastronomií.

Výsledky novinářské soutěže

Aktivní turistika – cestování pro kategorii  55 plus

1.  René Flášar, Moje rodina    -  Krajem bratří Úprků
Poutavá nabídka zajímavých atraktivních turistických cílů na Slovácku po stopách bratří Úprků prostřednictvím elektrokola, což je pro cílovou skupinu vhodný tip k využití a spojení  šetrné dopravy s poznáním nových zážitků. Článek je doplněn i praktickými informacemi o finanční náročnosti putování v této destinaci pro zájemce v dané cílové skupině i s dalšími vhodnými tipy k návštěvě dalších atraktivních cílů v okolí Slováckého Slavínu.

2.   Martina Oplatková, Naše rodina – Do hlubin města Brna

3.   PhDr. Miroslava Navara, časopis Dáma  –  Zlatý ostrov

Rodinná turistika s přihlédnutím ke kulturním a technickým  památkám – 20 let UNESCO

1.  Mgr. Táňa Pikartová, www.familyfresnews.cz  České památky UNESCO
Seriál článků k návštěvě památek UNESCO (Trojiční sloup v Olomouci, Český Krumlov, Litomyšl a  Holašovice), které lákají návštěvníky k poznání těchto architektonických skvostů i cestou zajímavých a netradičních prezentací spojených s příběhy a zajímavými historickými událostmi.

2.  Věnceslava Dezortová, Víkend – Právo    -   Obecní dům v Praze

3.  Ing. Marta Pawlicová, Fajn život   - Nejzářivější klenoty Vysočiny

Cestovní ruch a gastronomie

1. Ing. Petr Skála, časopis AHR fórum - soubor článků např.: Nadace Asociace hotelů a restaurací ČR

2. PhDr. Lubor Falteisek, týdeník Naše rodina – Do vinařského ráje

3.  Ing. Marta Pawlicová, časopis Fajn život   - Rázovitý kout Valašska


Církevní turistika


1. Martina Oplatková, Naše rodina  - Tajemná soška, bezhlavý světec a bývalé doly
Poutavá turistická nabídka doposud málo doceněné církevní památky, která ukrývá řadu překvapení a zážitků v blízkosti unikátního kláštera Chlumu svaté Máří a v okolí tohoto klášterního ambitu v blízkosti Sokolova  a Kynšperku nad Ohří.

2. Věnceslava Dezortová, časopis Xantypa – Arcibiskupský palác v Olomouci 

3. PhDr. Jana Šilhavá, týdeník Naše rodina –  K  Davidovu vodopádu

a  Lubor Falteisek, Naše rodina –  Svatá místa ve Svaté zemi.

 

Napsali jinde ...

Prvnizpravy.cz (18.1.2013) Novinářské ceny v oblasti cestovního ruchu 2012