Nejstarší včelaři v zemi jsou z Prahy Uhříněvsi

 Před 140 lety byla založena v Praze v Uhříněvsi jedna z prvních včelařských organizací v zemi. Uhřiněvští zvou nyní na výstavu ...

Když v roce 1872 se začali spolčovat v Uhřiněvsi včelaři ve stejném roce existovaly jen tři další spolky v Chrudimi, v Jaroměři a v Písku.

"K tomu jubilejnímu výročí pořádá naše základní organizace výstavu pro širokou veřejnost. Bude přístupná zdarma od 3. do 29 listopadu 2012 v Městském muzue v Uhřiněvsi. Snažili jsme se připravit panely, které přístupnopu formou představí jak tradice včelařství, tak i jeho současnost, " řekl na setkání s novináři organizované Asociací novinářů a publicistů cestovního ruchu předseda uhřiněvského spolku včelařů Vratislav Brabec.

" Speciální odborný a zasvěcený výklad máme připravený pro školy. Pokud se přihlásí u našeho jednatele Alexandra Karasze na telefonu 272 915 913, tak výstavou rádi provedeme žáky ze základních i středních škol," dodal Vratislav Brabec.

Dodáváme jen, že do uhřiněvského muzea se dostanete každý den od 8.30 hodin do 17 hodin s polední přestávkou, která je od 11.30 hodin až 13 hodin. Zavíracím dnem je mimořádně sobota.

Slavnostní otevření výstavy proběhlo  v sobotu 3. listopadu 2012.