Zlatá včela 2012 v Nasavrkách pro 36 dětí

 

V Nasavrkách na Středním odborném učilišti včelařském 36 žáků soutěží o Zlatou včelu 2012 včetně Štěpána Dorazila ze Slatiňan. 
Jedenáctiletý Štěpán Dorazil je jeden ze 36 účastníklů soutěže Zlatá včela a zárověň jako jeden ze dvou reprezentantů Pardubického kraje. Přestože se regionálních  kol soutěže žáků ze šestých až devátých tříd základních škol zúčastnilo značné množství včelařského potěru ze 150  včelařských kroužků, jedním z regionů, který neměl své oblastní kolo, byl Pardubický kraj. 

" Museli jsme proto soutěžit v oblastním kole kraji Vysočina a za Vysočinu jsme se probojovali až do Nasavrk do celostátního finále," řekla maminka Štěpána  a současné i vedoucí včelařského kroužku ve Slatiňanech Zuzana Dorazilová.

" Štěpánovi je jedenáct let a  ze slatiňanského kroužku, do něhož chodí osm dětí, je nejzkušenější, ale v konkurenci 36 děti z celé republiky, to nebude mít v soutěži vůbec jednoduché, neboť z kraje jsou  tady dva soutěžící. Bylo by však škoda, abychom na soutěž, kam jsme se probojovali v kraji Vysočina nejeli, když to do Nasavrk ze Slatiňan máme nejblíže," vysvětlila svoji i synkovu účast v soutěži Zlatá včela 2012  trenérka a maminka reprezentanta Pardubického kraje Štěpána Dorazila.

Soutěž Zlatá včela probíhala od 1. do 2. června 2012 na Středním  odborném učilišti včelařském v Nasavrkách. Zde je také  Včelařské vzdělávací centrum, o. p. s., které je obecně prospěšnou společností, založenou Ministerstvem zemědělství České republiky a Českým svazem včelařů za účelem.   

Napsali jinde ...
 
Prvnizpravy.cz  (1.6.2012)    více ...