Bezpečný catering

 

Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR) a společnost HASAP GASTRO Consulting připravily pravidla pro výběr firem, které provozují bezpečný catering. Cílem je zajistit lepší orientaci pro zákazníky. Catering – tedy dodávka banketových akcí „přes ulici“ je službou, která by měla splňovat náročná hygienická kritéria. Zanedbání kontroly kritických bodů při dopravě a manipulaci s pokrmy mimo hotelovou nebo restaurační kuchyň může vážně ohrozit zdraví zákazníků následnou kontaminací, případně nedodržením teplotních podmínek pro skladování a přepravu.


AHR ČR a společnost HASAP GASTRO Consulting již šestým rokem provádí hygienický audit a certifikaci firem, které poskytují cateringové služby dodavatelsky. Společnosti, které projdou úspěšně tímto auditem, garantují svým zákazníkům dodržování zpřísněných hygienických norem nad rámec zákonných povinností a tím garanci nejvyšší kvality bezpečnosti. Příprava pokrmů podléhá stejně náročným podmínkám, jako například příprava cateringu pro letecké společnosti.

 

Celkem je podle těchto kritérií certifikováno 17 špičkových firem v celé republice, přičemž některé z nich se každým rokem opakují, neboť certifikát má právě roční platnost. Přesný soupis a informace o bezpečném cateringu jsou k dispozici na webu www.ahrcr.cz . Každá společnost musí před udělením certifikátu projít velmi detailním a náročným auditem technologických postupů a vybavení.  

Ve čtvrtek 11. srpna 2011 převzaly certifikát tyto společnosti:

Clarion Congress Hotel Ostrava
Clarion Congress Hotel Prague
GIQ.CZ s.r.o. – Prosek Point Praha
GOLEM s.r.o.
GRANDHOTEL PUPP Karlovy Vary a.s.
FRENCH-REST spol. s r.o. - Obecní dům
Hotel Diplomat, Praha
Hotel InterContinental Praha
Letiště Praha a.s.
Park Holiday Praha – Benice
Středisko společných činností AV ČR, v.v.i. - Zámek Liblice
Vyšehrad 2000, a.s.