Devátý ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů chystá mnoho novinek


 

"Devátý  ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů je největším soutěžním putovním filmovým festivalem outdoorových sportovních, dobrodružných, adrenalinových a cestopisných filmů ve svém žánru i rozsahu v České republice i ve světě. Letošní ročník obdržel 110 filmů ze 16 zemí světa. Diváci se mohou tedy těšit nejen na filmy, ale i bohatý doprovodný program ve 25 městech České republiky a letos nově také na Slovensku v termínu od 14. října – 3. prosince 2011," píše se v tiskové zprávě organizátorů festivalu.

„Poprvé ve své historii proběhne festival ve 25 místech v České republice a na Slovensku.“: konstatuje ředitel festival Jiří Kráčalík, „A na Slovensku letos poprvé proběhne na dvou místech v Liptovském Hrádku a v Ružomberku.“, dodává ředitel.

V  České republice festivalové dění zažijí  na dvou nových místech, a to v Plzni a Bystřici nad Pernštejnem.

 

Příjem filmů do festivalu ukončen
 
Do letošního ročníku bylo celkem tedy přihlášeno 110 filmů, v těchto chvílích jsou hodnoceny porotou a snímky, které nezapadají do dramaturgie festivalu nebo nesplňují jiná kritéria, vyřazuje. Porota bude letos rozdělovat ceny opět ve čtyřech kategoriích (outdoorový sport, hory, voda a cestopis) a navíc udělí nově cenu za amatérský film a cenu za   mimořádný přínos v oblasti outdoorového filmu, sportu a aktivit, tzv. cenu za celoživotní dílo. Vítězní filmaři obdrží ceny v celkové hodnotě půl milionu korun.

Důležité termíny 

Oficiální zahájení festivalu proběhne 14. října v Ostravě a zakončení opět v Praze, v kině Lucerna 3. prosince, kde bude mít přístup také široká veřejnost. Oba dva slavnostní večery moderuje Petr Horký a bude se jich účastnit mnoho hostů sportovního a kulturního světa.

Nejen slavnostní ceremoniály jistě zpestří dění ve festivalu, ale také chystaný doprovodný program. Vedle filmových projekcí, kterých je naplánováno asi 200, proběhnou besedy významných osobností z outdoorového a cestovatelského světa. Za upozornění stojí beseda letošního čestného hosta jachtaře a legendárního mořeplavce žijícího v USA Richarda Konkolského. Dalšími významnými osobnostmi, se kterými se mohou diváci v rámci festivalu setkat, budou horolezec Bernd Zangler (Německo), Leopold Sulovský nebo loňský čestný host festival dr. Miloslav Stingl a další osobnosti. Festival také bude doplňovat řada fotografických výstav v některých městech festivalu (Ostrava, Praha, Bílina, Zlín a další) včetně fotosoutěže, která proběhne ve Zlíně či setkání s protagonisty festivalu v Ostravě.

 

Pravidelné zpravodajství z festivalu


Festival budete moci zaznamenat také z médií. V letošním roce bude opět pokračovat několika dílný pořad o festivalu a outdooru s názvem Minuty dobrodružství na programu České televize ČT 4, od 8. října, vždy v sobotu od 22 hodin až do 3.12.2011. Letos poprvé budou uskutečněny televizí dobrých zpráv TV NOE přímé přenosy ze slavnostního zahájení v Ostravě a slavnostního zakončení v Praze.
 
Hlavními mediálními partnery se v letošním roce opět stala Česká televize - ČT 4, Český rozhlas a internetový portál Idnes.cz. A hlavními partnery se stala značka Adidas – Terrex, LOAP a společnosti InterCora, České dráhy, Rodinný pivovar Bernard a Devimex.

Záštitu nad festivalem převzal ministr kultury České republiky, primátor hlavního města Praha, hejtman Moravskoslezského kraje, náměstek statutárního města Ostrava, primátor statutárního město Zlín, hejtman Zlínského kraje.

Kompletní program a přehled filmů bude dostupný na www.outdoorfilms.cz v září 2011.


Informace:   www.outdoorfilms.cz
Kontakt pro média: Eva Bílková, tel. 596620500, 739466016, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.