Jižní Čechy – jedinečný turistický magnet

 

 

 

 

 

 

Čas prázdnin a dovolených se kvapem blíží. Mnozí z nás ale již nyní o sobotách a nedělích či prodloužených víkendech vyráží do přírody i za památkami. Hustou síť cyklotras i turistických stezek, spoustu hradů a zámků a v neposlední řadě i nejrůznější možnosti adrenalinové zábavy  nabízí Jihočeská centrála cestovního ruchu, která v současné době otevřela turistickou sezónu jižních Čech 2011 velkou internetovou soutěží o zahraniční dovolenou i spoustu hodnotných cen .

 

 

Léto s LOAPem

 

 

Navštívit zajímavý turistický cíl a přitom vyhrát hodnotné ceny. To je účel nové soutěže na podporu tuzemského ruchu, kterou od počátku června spustily známý internetový portál Turistika.cz, Jihočeská centrála cestovního ruchu a společnost Piccollo, která mj. vyrábí a distribuuje sportovní oblečení a vybavení pro volný čas i pobyt v přírodě značky LOAP.  Během soutěže, která potrvá do 31. srpna, mohou zájemci navštívit čtyři desítky cílů. Mimo několika pražských atraktivit, jako je kupříkladu Aquapalace Praha, Botanická zahrada v Tróji nebo třeba letní bobová dráha na Proseku, čeká účastníky soutěže pětatřicet zajímavých výletních míst v jižních Čechách.

Ředitelka Jihočeské centrály cestovního ruchu Ing. Pavla Konopová,PhD. vysvětluje: „Úkolem soutěžících je navštívit jimi vybraný turistický cíl našeho kraje, vyfotit se u něho a snímek zaslat na internetové stránky soutěže nebo na sociální síť Facbook. A těšit se po vylosování odbornou porotou na pěkné a praktické ceny.“

Jihočeská centrála cestovního ruchu patří mezi nejaktivnější v republice, její pracovníci nic nenechávají náhodě a cílevědomě pracují na zviditelnění krás a zajímavostí regionu. Ke zvýšení návštěvnosti tohoto líbezného koutu naší vlasti má tedy přispět i tato netradiční soutěž (více na: www.letosloapem.cz).

„V rámci soutěže mohou zájemci navštívit nejenom turistickou klasiku jako třeba vodní mlýn Hoslovice, zámky Červená Lhota a Kratochvíle, Český Krumlov nebo Hlubokou,“ doplňuje ředitelka Konopová, „ale i méně známé informační centrum Jaderné elektrárny Temelín, rozhlednu na Kleti či letecké muzeum v Deštné nebo třeba křížovou cestu v Římově. Těch zajímavostí je dlouhá řada, kompletní nabídku najdeme na portálu Turistika.cz.“

Ihned po spuštění soutěže do ní zaslalo své snímky přes dvě stě osob. Nárůst zájmu soutěžních příspěvků organizátoři očekávají s příchodem letních prázdnin. Po té, co se turisté u vybraného objektu nafotografují a snímky nahrají na vybrané internetové stránky, budou zařazeni do losování o hodnotné ceny. Hraje se o zájezdy, stany, batohy a kupříkladu i o volné vstupy do nejrůznějších turistických zařízení .

 

Jižní Čechy ve znamení Rožmberského roku

 

Ve Valdštejnské jízdárně se koná v současnosti jedinečná výstava „Rožmberkové, rod českých velmožů a jejich cesta dějinami. Výstava je jednou z akcí Jihočeského kraje v rámci letošního projektu „Rožmberský rok“.

 

„Letos je to 400 let od úmrtí posledního mužského potomka jednoho z nejvýznamnějších šlechtických rodů Rožmberků Petra Voka,“ upozorňuje Ing. Pavla Konopová,PhD., ředitelka Jihočeské centrály cestovního ruchu. „Náš kraj se na výročí pečlivě připravil. Po celý rok budou odkaz tohoto rodu připomínat v Praze dvě výstavy, speciální výstavy a akce na jihočeských hradech a zámcích, rožmberské expozice muzeí zřizovaných Jihočeským krajem, i slavnosti jihočeských měst a obcí včetně gastronomických akcí a divadelní představení ze života Rožmberků.“

 

Rožmberkové zastávali od první poloviny 13. století nejvyšší funkce na dvorech českých králů a po staletí výrazně ovlivňovali vnitropolitické i mezinárodní události. Rožmberské dědictví jako celek představuje podstatnou součást historie a identity českého státu.

 

„Projekt Rožmberský rok 2011 si klade za cíl připomenout široké veřejnosti rozmanitými formami včetně turistických atraktivit význam tohoto výjimečného českého rodu, a vzdát mu tak patřičný hold,“ dodává ředitelka Konopová.

Jednou z mediálních akcí, organizovaných Jihočeskou centrálou cestovního ruchu, je motivační  cesta pro vybrané novináře, touroperátory a zástupce cestovních kanceláří, která se bude konat 22. až 23. června. Účastníci infocesty si budou moci prohlédnout historické město Prachatice, navštíví zámek Kratochvíle i Hradní muzeum v Českém Krumlově a mj.  budou přivítání osobně Petrem Vokem na státním zámku Třeboň, kde bude prohlídka Rožmberských interiérů.

 

 

 

Ředitelka Jihočeské centrály cestovního ruchu Ing.Pavla Konopová: Soutěž Léto s Loapem je dobrý příklad spolupráce veřejného sektoru a podnikatelské sféry za účelem zvýšení návštěvnosti regionu…