Brána do Čech

V rámci projektu „Propagační a mediální kampaň Ústeckého kraje“, podpořeného v rámci Regionálního operačního programu Severozápad, podporovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj „ Vize přestane být snem“,  se Ústecký kraj snaží o změnu negativního vnímání a mediálního obrazu bývalého „uhelného“ regionu, charakterizovaného tzv. měsíční krajinou. Od počátku letošního roku se tak občané a turisté, návštěvníci ČR i domácí účastníci cestovního ruchu setkávají s novým logem „Brána do Čech – Krásu hledejte doma“, s novou grafikou tištěných propagačních materiálů, které zájemci obdrží zdarma na informačních centrech kraje a především s novým turistickým portálem (www.branadocech.cz).

 

Ústecký kraj je prezentován prostřednictvím kvartetem turistických regionů. Jeho trumfy jsou České Švýcarsko, České středohoří, Krušné hory a Dolní Poohří. Co místo, to úžasná paleta zážitků. Brána do Čech nabízí ty nejkrásnější výlety a nejzajímavější místa v Ústeckém kraji. Jedním z nefalšovaných trháků pro poznání chtivé výletníky je kupříkladu projekt „Vydejte se po stopách praotce Čecha aneb Staré pověsti české v Ústeckém kraji“, která zájemce zavedou nejenom na Říp, ale i do Stadic a Peruce s pestrou paletou tipů, co zajímavého zde je k vidění a objevování.Více na: www.praoteccech.cz.

Při této příležitosti je třeba říci, že první vykročení ve stopách praotce Čecha by mělo být z historické budovy Národního muzea, kde až do 6. 7. 2011 je k vidění báječná výstava na téma Staré pověsti české , pod cimrmanovským názvem „Čechové, na řípu aneb, kdo ví, jak to tenkrát bylo“. Jedná se o poslední výstavu před rekonstrukcí hlavní budovy, která se bezesporu protáhne na více než jen pár měsíců a je tedy na dlouhý čas poslední příležitostí navštívit Národní muzeum.