Vyšla kolekce map ČR

 

Kompletní sérii map všech turistických regionů České republiky v tento čas vydala státní agentura CzechTourism a to v zájmu podpory domácího cestovního ruchu i propagace České republiky, pod názvem Dovolená v Česku – to letí! V rámci Integrovaného operačního programu s podporou EU – Evropský fond pro regionální rozvoj a Šance pro váš rozvoj, pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj, jsou teď kolekce 40 map v praktické kazetě k dispozici na Informačních centrech České centrály cestovního ruchu.

 

Každá ze čtyř desítek map, od Prahy a Středočeského kraje až po mapu čtyřicátou, Jeseníky – východ, je opatřena i seznamem oficiálních turistických informačních center v místě. Nechybí ani fotografie některých z hlavních turistických magnetů. V mapách nám pak usnadňuje orientaci popis piktogramů se širokým záběrem: Od hradů, zámků a zřícenin zájemce upozorňuje kupříkladu i na archeologická naleziště nebo na vinařské, pivní a gastronomické zajímavosti. Nechybí upoutávky na koupání, sport a místa s nabídkou aktivní dovolené či dovolené s dětmi. Zadní strana každé mapy pak patří upoutávce na Katalog zážitků po Česku, který na většině turistům a výletníkům známé adrese www.kudyznudy.cz nabízí obrovský seznam a charakteristiky všech volnočasových atraktivit České republiky.

Mapy jsou v měřítku 1 : 100 000  a jsou vytištěny

 v praktickém kapesním vydání. Kompletní kolekce ve velmi zdařilé kazetě je pak jistě i pěkným dárkem domácím i zahraničním cestovatelům po České republice.

 

foto: Miroslav Feszanicz