Víno & delikatesy 2011

 

 

PRAHA - Tradiční veletrh, který se v minulých 13 letech konal pod názvem Víno & Destiláty, byl po rozšíření nabídky potravin přejmenován na

Vino & Delikatesy. Většinu vystavovatelů sice podle pořadatelů tvořily zahraniční firmy, ale to neznamenalo, že by domácí vinařství nebyla zastoupena. Setkali jsme se zde zejména s menšími firmami, které se snaží na trhu prosadit.

Svůj stánek zde měly  například i Ministerstvo zemědělství ČR, na jehož stánku byl i zástupce Národního zemědělského muzea, ale měla zde stánek i Asociace hotelů a restaurací České republiky. Mezi 200 vystavovateli byla i vinařství ze Zlínska. Například velký stánek zde mělo i JZD Slušovice.


První veletržní den například patřil prezentaci moravských vín. Vyhlášeni čekalo na vítěze soutěže vín o Zlatý pohár veletrhu ve 12 kategoriích. Další den se zde představila rovněž vína z francouzského vinařského kraje Languedoc v oblasti Hérault, ale svůj den zde měla i italská vína. Pro návštěvníky byl připraven také doprovodný program, jehož součástí byly "koncerty vín a pochutin" o souznění nápojů a pokrmů.

Na veletrhu jste se mohli potkat se zajímavými osobnostmi z oboru i ze světa sportu, kultury a cestovního ruchu.Na obrázku je čerstvá absolventka bakalářského studia oboru marketingu Zlínské univerzity Magda, která nalévala sedm dobrých vín z JZD Slušovice (Foto: Petr Skála)