O památných stromech Prahy je možné se na webu dozvídat již rok

V Praze 13. dubna 2011  oslavily  první narozeniny internetové stránky o pražských památných stromech, které se zrodily proto, aby přinášely ucelné informace právě o nich. " Můžete se nich dívat na   >Unikátní galerii stromů< , která obsahuje téměř 1000 fotografií všech chráněných jedinců, jež  se tam mění v různých ročních obdobích. Kdo rád chodí na výlety, může mu být inspirací několik vycházek, které jsou s podrobně popsanou trasou na webu také umístěny.
Pro cyklisty jsem zase připravil ve spolupráci s odborníky pět  doporučených cyklistických tras, které vhodně spojují památné stromy v okrajových částech metropole. Trasy jsou novinkou pro letošní jaro," svěřuje se  autorzajímavých stránek Aleš Rudl.
V roce 2010 byly instalovány u vybraných stromů nebo jejich skupin informační tabule, které propojují jejich historii se současností. Přehled míst kam se za nimi vydat, rovněž naleznete na webu www.prazskestromy.cz.
Vzniku stránek nutně předcházelo i hledání souvislostí k jedincům, protože dříve těmto velikánům nebyla věnována pozornost a nikdo jejich historii nezjišťoval.
"Kromě obecných informací o památných stromech si můžete přečíst například i citáty o stromech nebo si poslechnout písničky,  s nimiž je téma stromů spojeno. Na grafech zjistíte kolik stromů je v současné době chráněno a jaké jsou to druhy. Jedna ze záložek se také věnuje rekordům.
Pro následující měsíce je plánováno vyhlášení fotografické soutěže na téma: Pražské památné stromy“.
právem se chlubí svým dílem  Aleš Rudl.
Autor webu Aleš Rudl je student Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze, kterého napadlo zajímavým způsobem  představit velikány co nejširší veřejnosti a ukázat tak nové možnosti na trávení volného času. Navíc jsou pražské stromy předmětem i jeho diplomové práce, kterou se chystá obhájit v červnu 2011 v Praze.