Destinace Orlické hory a Podorlicko po dvou letech činnosti slaví úspěchy!


Rok 2010 byl pro zakladatele destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko rokem, kdy se podařilo získat nemalé peníze na podporu cestovního ruchu. V letech následujících jej chtějí využít pro posílení podnikatelských aktivit, budování infrastruktury a zvýšení konkurenceschopnosti regionu.

Dne 19. 4. 2011 se opět sešla Valná hromada destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko, tentokrát v krásném prostředí hotelu Studánka v Rychnově nad Kněžnou. „Uplynuly bez dvou dnů dva roky ode dne založení naší společnosti, předsevzaté bylo splněno, a nyní nastává čas udělat další důležité konkrétní kroky pro podporu cestovního ruchu.“ řekl Petr Fiala, znovuzvolený předseda společnosti.

„Destinační společnost byla úspěšná v žádostech o podporu projektů z Evropských fondů, v následujících letech bude investováno téměř 17 mil. Kč do aktivit, které mají za úkol zvýšit návštěvnost a ekonomický výnos z cestovního ruchu a my vyzíváme podnikatele – buďte u toho!! Především pro Vás byla tato společnost založena.“   dodává Petra Šutová, ředitelka.

Tento fakt potvrzuje, že na valné hromadě sdružení se stali členy dva noví podnikatelé – Matrix Hotels s.r.o. provozující zmiňovaný Hotel Studánka a Kast spol. s r.o. provozující zámek Potštejn. Valná hromada potvrdila na čtyřleté období ve funkci předsedy Petra Fialu, novou místopředsedkyní se stala Michaela Zímová a správní rada doznala rozšíření na 11 členů, kdy její řady rozšířili hned čtyři podnikatelé. „Zapojení podnikatelů považujeme za nesmírně důležité, nyní následuje období >lámání chleba< , naše činnost směřuje k posílení cestovního ruchu a bez aktivního zapojení se podnikatelů to jednoznačně jít nemůže“, konstatoval Petr Fiala.


Co má destinační společnost v plánu ve zbytku letošního roku? Nabízet podnikatelům možnosti zapojit se do nabídky programů a produktů a následně se starat o jejich prodej a samozřejmě co nejvíce informovat veřejnost o své činnosti, tak aby si každý ve službách tohoto sdružení našel své. „ Není v tom nic jiného, než najít sám v sobě zájem položit nám otázku. Máte mi jako podnikateli co nabídnout? A já si troufnu odpovědět, ano, máme, ale zájem na tom, aby se to podařilo, musí být oboustranný.“ říká Petra Šutová.

 


Nebojte se nám položit jakoukoli otázku
Orlické hory a Podorlicko
Panská 1492
516 01 Rychnov nad Kněžnou
Tel.: 494 322 052, 774 125 014, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.