Báječné posezení plné krásných žen, lahodného vína a skvělé hudby

 

    Další z klubových večerů populárního pražského Lady Wine Clubu se uprostřed měsíce dubna konal v příjemných prostorách známé restaurace U mistra pánve na Královských Vinohradech v Praze. Klubového setkání se v úterý 12. dubna  2011 rovněž zúčastnili i vybraní žurnalisté z České asociace novinářů a publicistů cestovního ruchu, z tzv. gastrosekce CTP, patřící ke kruhu kmenových autorů redakce Lady Wine revue, magazínu pro ženy o víně a trendech nového životního stylu.

 

Členky klubu i hosty osobně přivítal zakladatel klubu, vydavatel a šéfredaktor v jedné osobě PhDr. Jiří Zoufal s nabídkou welcome drinku z vinařství KOVACS. Příjemně nasládlý Ryzlink vlašský, výběr z hroznů, byl předzvěstí vinných dobrot, které v podobě ochutnávky 5 vzorků vín VINAŘSTVÍ KOVACS s výkladem majitele společnosti Novosedly patřily ke zlatému hřebu večera.

 

Minirecitál Edity Randové

Po úvodu večera, kterého se s celým moderováním následujících hodin ujala šaramantní prezidentka Lady Wine Clubu Doc.PhDr. Jitka Vysekalová, PhD., vystoupila přední česká mezzosopranistka. Tato dáma zpívá v předních operních domech doma i v zahraničí – koncertuje mj. v Rakousku, Francie či Velké Británi, v Austráli,  Maďarsku i Německu, tleskali ji posluchači v USA, Kanadě, v Itálii ba i ve vzdálené Číně, kde  hostitele potěšila   čínskou  státní hymnou  zazpívanou v čínštině!

Randová se účastní řady mezinárodních hudebních festivalů, spolupracuje s českými a hraničními symfonickými a komorními tělesy, pravidelně nahrává pro Český rozhlas písňové cykly.

Tato umělkyně zpívala pod taktovkou předních českých i zahraničních dirigentů a má vedle operního i velmi bohatý koncertní repertoár, zahrnující oratoria, kantáty, mše, písňové cykly či jednotlivé písně od starých mistrů až po soudobou tvorbu předních domácích i světových skladatelů. Není proto divu, že i u Básníka pánve sklidila velký aplaus, za který Edita Randová poděkovala kuriózním přídavkem – shora zmiňovanou čínskou hymnou v čínštině.

 

Gastrozážitky na jedničku

Ochutnávalo se tedy skvělé víno: Cuvée Miloslav Švandrlík, Veltlínské červené rané, Rulandské bílé i Cuvée Miroslav a Cuvé Amálie. Součástí ochutnávky byla  anketa, která měla rozhodnout, které víno členky klubu vyberou a určí za hodna nést název Lady wine. Tato pocta padla na Rulandské bílé.

Po hlasování o vítězi došlo na konzumaci menu, připravené básníkem pánve, kdy Mistr vařečky Strašič připravil kuřecí prsíčka z Moravské bio farmy, protknutá pršutem a mandlí na sametové omáčce z lanýžů s francouzským pomes dusches. Sousta té dobroty se zapíjela opět vínem od Kovacsů – Sauvignon, ročník 2009, obec Nový Přerov. O lahodnosti této kombinace jistě není třeba čtenáře příliš přesvědčovat.

 

Setkání s hercem Podhorským

Populární umělec se cítil mezi dámami jako ve svém živlu. Bavil je nejenom vystoupením na téma Chvála všem Čechům, kteří pro víno žijí, ale i historkami z kumštýřského života. Měl štěstí, že neslyšel jednu z mírně ovíněných žen, která  šeptmo povzdechla: Škoda, že také neprovozuje pánský striptýz…Po losování vizitek a rozdání hezkých cen Lady Wine přišel čas na recitál famózní houslové skupiny děvčat, říkajících si STRING LADIES. Následoval křest časopisu Lady Wine Revue 2/2011 a volná zábava při vínu z VINAŘSTVÍ KOVACZ. Případné zájemkyně o členství v tomto jedinečném klubu se více dozvědí na: www.ladywine.eu

Součástí klubového večera byl i křest nového čísla Lady Wine revue  (Foto: Jovan Dezort)