Křest knihy Ivana Brože Elitní špioni

 

 

 

 

V sále Orbis Media Centra v Praze na Vinohradech bylo  ve středu  13. dubna 2011 hodně plno.  Byl k tomu důvod. Křtila se nová kniha renomovaného autora literatury faktu, publicisty a emeritního diplomata PhDr. Ivana Brože, Csc. (1938) – ELITNÍ ŠPIONI.

 

        

        Knihu vydalo v březnu 2011 zavedené pražské vydavatelství Petrklíč. Křest knihy spojený s autogramiádou a besedou měla tu čest zorganizovat Česká asociace novinářů a publicistů  Czech Travel Press.  Knihu pokřtili spolu s autorem  akademická malířka a renesanční osoba – malířka, ilustrátorka, básnířka i autorka řady próz, včetně scénářů a rozhlasových her Inka Delevová, která byla nejen kmotrou knihy, ale i ozdobou středečního odpoledne, příznačně moderátorem Ivanem Černým  nazvaného Svátkem všedního dne. Křtu se zúčastnili a pohovořili i   vydavatel Dr. Juraj Himal a  Ivana Masáková – tajemnice CTP.

 

              Po slavnostním křtu a „oficiálních projevech“ – ale vůbec ne škrobených,   se rozproudila živá debata. Co vedlo Ivana Brože k psaní  a kdy  začal psát, vysvětlil  a dodal  svůj vztah k Americe a Američanům. "Jako rodilý Plzeňák jsem zažil příchod americké armády do Plzně," pokračoval  autor ve vyprávění a přidal srovnání   o tom,  jak se psalo a vydávaly se knihy  dříve a dnes. Publicista nezastíral  svůj vztah k technice, upřednostňujícího dříve  psací stroj a později nepřekonatelný program  T602, který stále používá. 

 

       Spisovatel  Ivan Brož byl doslova na roztrhání, blesky fotoreportérů se jen míhaly, spouště cvakaly – své zástupce vyslala řada medií vč.  ČTK i MEDIAFAX.  Každý si  chtěl  s autorem podat ruku, vyměnit pár slov, nechat si podepsat novou knihu. Mimochodem, prodávala se na místě se značnou slevou,  což zajistil  majitel  vydavatelství Petrklíč, pan  Himal.   Mezi hosty se objevil např. i letec kosmonaut – plk. ing. Oldřich Pelčák, který také připil nové knize a slíbil podporovat aktivity  Asociace CTPRESS.

       

             Ivan Brož je nejen  výborný spisovatel, ale rovněž tak dobrý a temperamentní debatér. Na besedu s novináři přišel po dopoledním živém vysílání v České televizi, kam byl pozván do pořadu připomínajícího výročí 150 let války Severu proti Jihu, kde na obou stranách bojovalo velké množství Čechů a s Slováků. I o tom Ivan Brož psal – v roce 2009 vyšla jeho kniha Hvězdy proti hvězdám, pojednávající právě o osudech Čechů a Slováků v americké občanské válce.    Klikni a přečti si článek !!!

 

 Únava z předchozí akce nebyla na něm vůbec nijak znát a v reprezentačních prostorech CzechTourismu dokázal u sklenky vína živě a srdečně besedovat další tři hodiny.

 

          Ivan Brož dokončuje další knihu, též pro vydavatelství Petrklíč – „Atentáty, které se nezdařily“. Nejdéle na podzim se tedy těšíme na další setkání s výtečným autorem a skvělým vypravěčem  při křtu jeho nové  knihy.

 

 

 


 

Foto: Miroslav Feszanicz