Návštěva novinářů na LibereckuFoto:  Kamil Varcoller 
Od 24. do 25. března 2011 proběhla výprava novinářů organizovaná Asociací novinářů a publicistů píšících o cestovním ruchu na Liberecko a okolí.

Proč by se kongresy nemohly konat také na Liberecku ?

Na tuto otázku mělo odpovědět setkání zástupců a členů společnosti Nort Bohemia Convention Bureua, která má v plánu propagovat region nejenom jako turistický cíl, ale rovněž i jako místo vhodné pro pořádání kongresů.

Prezentačního odpoledne se předposlední čtvrtek v březnu zúčastnili například také zástupci hotelu Clarion Grandhotel Zlatý Lev nebo Eurocentra v Jablonci nad Nisou, jejichž  činnost přesně zapadá do osnovy a záměrů liberecké kanceláře propagující akce v regionu.  "Na podobném principu již pracují   dříve založené podobné organizace propagující Prahu nebo Karlovarsko. Proto se tato kancelář zřídila před rokem i pro Liberecký kraj a jsem rád, že jsem mohl tomu napomoci se svými zkušenostmi z Evropského parlamentu," řekl při setkání významný host poslanec Evropského parlamentu Jaromír Kohlíček.

 "Je to hodina jízdy autem nebo autobusem z Prahy, ale oproti metropoli jste v úplně jiném prostředí a můžete využívat zařízení, která jsou tady na jediném místě nebo v těsném okolí. Navíc je v dohledu kouzelná příroda," přiznala po prezentaci a prohlídce kongresových míst publicistka ověnčená novinářskými cenami za rok 2010 udělovanými mimo jiné i Českou centrálou cestovního ruchu ve spolupráci s Asociací novinářů a publicistů píšících o cestovním ruchu Věnceslava Dezortová.


Výprava novinářů společně s průvodkyněmi Lenkou a Bárou  jásá  na vrcholku Ještědu  1012 metrů nad mořem při síle větru 70 metrů za sekundu.   Foto:  Kamil Varcoller

 

 

 

 

 

 

Fotografie se pro článek o Golfovém centru Ještěd na Liberecku rodí i v pokleku mistra Jovana Dezorta, který ostří objektiv svého fotoaparátu na Lenku Zderadičkovou ze společnosti North Bohemia Convention Bureau, jež se připravuje k odpalu míčku na novém malém hřišti s umělou trávou.

Foto: Petr Skála

 

Oblasti Liberecka bude na stránkách Asociace novinářů a publicistů věnováno i několik dalších příspěvků.  

 

 

 

Napsali ještě o stejné akci  ... 

 

SKÁLA,P.: Návštěva novinářů pod Ještědem   (VIMEVITE.CZ  26.3.2011)      Klikni a uvidíš !!!