Alexander Schreiter byl jmenován novým šéfem InterContinentalu Praha

Jeden z nejvýznamnějších hotelů v metropoli InterContinental Praha má nyní v čele muže, pro něhož  bude Česko už pátou zemí, ve které  bude řídit významný hotel. 

Ke změnám, kdy Alexander Schreiter byl jmenován generálním ředitelem hotelu InterContinental Praha, došlo   17. ledna 2011. Oficiálně však  převzal místo u kormidla  hotelu  od stávajícího generálního ředitele Keese Kramera až 24.2.2011.

 

Osmačtyřicetiletý Alexander Schreiter  začal svou kariéru v roce 1980 v hotelu InterContinental v Hamburku. Pracoval jinak i pro hotely sítě Hilton, Mövenpick a posledních 15 let pro IHGt.

 

Alexander Schreiter na pozici generálního ředitel nastoupil poprvé v roce 2000 v hotelu Forum v Hamburku. Od roku 2002 působil v hotelu Crowne Plaza Heidelberg a od roku 2006 zastával pozici generálního ředitele v hotelu Crowne Plaza Hamburg.

Lidé, spokojenost hostů a kvalita jsou pro něj velmi důležité, stejně jako důvěra, otevřenost a respekt.

 

Ve své nové pozici bude Alexander Schreiter reportovat přímo Joep Peetersovi, výkonnému řediteli Westbridge Europe, což je společnost, která vlastní InterContinental Praha.

 

Alexander Schreiter se narodil v Mnichově. Hovoří anglicky, francouzsky a samozřejmě německy. Věří, že si brzy osvojí i základy českého jazyka. Je ženatý a má syna Phillipa (14). Rodina je pro něj velmi důležitá. Mezi jeho záliby patří fotbal, golf, dobré víno a doutníky.

 

Alexander Schreiter říká o Praze: "Bohužel jsem byl jen dvakrát v Praze v posledních patnácti letech, ale bylo to dost na to, abych viděl, jak nádherné město Praha je a jak příjemní jsou místní lidé. Totéž by se dalo říci o Hamburku, mém posledním pracovním působišti, a shodou okolností Hamburk a Praha jsou Partnerská města."