Zlatý pruh Polabí

 

PRAHA  8.2.2011 – Informace o tiskové konferenci, která se dnes uskutečnila ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu a Czech travel press v prostorách mediálního centra ORBIS.

 

Tiskové konference se zúčastnilo na 33 novinářů, kterým byla podána informace o konferenci v rámci 10. společné výstavy měst, obcí, mikroregionů a podnikatelů celé České republiky Regiony 2011 v Lysé nad Labem. Většina dotazů ze strany novinářů byla směrována na reálnost uskutečnění tohoto projektu. Pan Pavel Hlaváč k tomuto sdělil: „Projekt je reálný pouze tehdy pokud nastane vzájemná komunikace a podpora všech zúčastněných stran.“ Tiskové konference se zúčastnili zástupci z Ministerstva pro místní rozvoj Ing. Rostislav Hošek a z výstaviště Lysé nad Labem kurátor výstavy Jan Řehounek. Předseda správní rady, Pavel Hlaváč, informoval přítomné novináře o programu konference, která vyvrcholí setkáním u kulatého stolu s ministrem pro regionální rozvoj a dopravu Spolkové země Sasko-Anhaltska Dr. Karl-Heinz Daehrem, náměstkem ředitele Průmyslové a obchodní komory Magdeburg Siegfriedem Zanderem, náměstkem hejtmana Středočeského kraje pro regionální rozvoj a evropskou intergraci PhDr. Marcelem Chládkem, MBA a zástupci měst a obcí spolu s podnikateli a neziskovým sektorem. V rámci tohoto setkání u kulatého stolu je připraveno Zlatým pruhem Polabí, o.p.s. memorandum, ke kterému by se zúčastněné strany měly připojit. Obsahem memoranda je především vzájemná spolupráce dotčených subjektů o rozvoj vodního turismu na řece Labi, včetně jeho přítoků na české i německé straně.

Tento projekt si klade za cíl trvalou spolupráci na mezinárodní úrovni zaměřenou na uskutečňování rozvoje turismu podél řeky Labe, i na jejím využití jako významné vodní cesty pro nejekologičtější druh dopravy, tj. vodní dopravu a podporu budování infrastruktury pro rozvoj vodní turistiky na řece Labi.

Kontaktní údaje:

Pavel Hlaváč

Zlatý pruh Polabí o.p.s.

tel.: 602 341 361

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.polabi.com

Společnost Zlatý pruh Polabí je obecně prospěšnou společností, která působí v oblasti podpory cestovního ruchu pro tu část Středočeského kraje, která je na severovýchod od Prahy a nese označení Polabí. Byla založena podnikateli v cestovním ruchu roku 2005 a ve spolupráci se Krajským úřadem Středočeského kraje a Českou centrálou cestovního ruchu vytváří marketingovou podporu této destinace, propaguje a podporuje vytváření nových jednotlivých cílů a turistických produktů. Na základě konkrétních partnerských smluv spolupracuje s turistickými informačními centry a dalšími subjekty cestovního ruchu, ať již s podnikateli nebo zástupci měst a obcí.