Liberecký iQpark oslavuje

Čtenáři ankety www.kudyznudy.cz státní agentury CzechTourism vybrali svým hlasováním nejlepší místa v České republice, která nabízí dětem zábavu i rozvoj fantazie nebo motorických vlastností. Jasné vítězství si zasloužil severočeský iQpark Centra Babylon, pro který hlasovalo 26% účastníků ankety, což je milé a potěšující nejenom pro manažery parku, ale i pro autory a předkladatele tohoto projektu, financovaného z regionálního operačního programu Severovýchod a z prostředků Nadace Škola hrou.

 

Druhé místo v anketě patří DinoParkům ve Vyškově, Plzni a v Ostravě, kterým dalo svůj hlas 20% účastníků anket. Na třetí příčce se umístilo Safari v Zoo Dvůr Králové s 16% hlasy.

Cílem iQparku v Liberci je popularizovat vědu, techniku a přírodní vědy. Děti i jejich doprovod si mohou vyzkoušet takříkajíc na vlastní kůži více než 200 interaktivních exponátů demonstrujících přírodní zákony a fungování lidského těla.

Návštěvnost parku stále roste. Během letošního roku to bylo 130 tisíc návštěvníků z domova i zahraničí. Zájem nás velmi těší a pro návštěvníky připravujeme  velké novinky,“ řekl novinářům ředitel centra Pavel Coufal a dodal:“ 28. května 2011 se návštěvníkům otevřou hned čtyři nová podlaží se stovkou exponátů, laboratoří pro veřejnost nebo třeba sálem pro dočasné výstavy“.

Dostavba iQparku, která je rovněž financována z regionálního operačního programu Severovýchod a z prostředků Nadace Škola hrou, umožní zvýšit kapacitu celého science centra a nabídnout i nové programy a vědeckou show pro veřejnost.