Její myšlenka pochází z redakce zpravodajství. Příznivci populární pořad sledují na programech ČT1 a ČT24 a na webových stránkách České televize. Z oblíbenosti  televizního  pořadu žije svým životem i Toulavá  kamera v knižní podobě, která se dočkala vydání již jedenáctého dílu. 

„Kdyby se publikace plná fotografií a důležitých map lokalizující místa reportáží vydala pod názvem Padesát výletů, asi by zapadla mezi mnohými podobnými knihami v knihkupeckých regálech. U Toulavé kamery tomu tak není, protože drtivá většina návštěvníků prodejen s knihami tuší, co je uvnitř knížky,“ řekl pro Novinky.cz  k edici nazvané stejně jako televizní pořad předseda Asociace publicistů a novinářů píšících o cestovním ruchu Ivan Černý. 

„Půvab knížky už je v názvu, který vyjádřený počátečními písmeny může být vysvětlován také jako televizní kamarádka, při jejímž prohlížení vám přeji trvalý klid,“ pohrála si se slovy při křtinách knížky jedna za tří autorů knížky Iveta Toušlová.

Další autory Josefa Maršála a Marka Podhorského při jejich vyjádřeních  k nejoblíbenějším místům uvedeným v knize sice zradil mikrofon, ale protože oba mluvili s úsměvem na tváři a dlouho, určitě těch míst uvedli celou řadu.

Účastník křtin knihy ministr kultury Jiří Besser odmítl polít novou publikaci šumivým vínem a odvolal se při tom na název ministerstva, které řídí. "Polévání knih je nekulturní počínání," řekl a tak si s knihou jenom přiťuknul a pronesl několik vřelých slov. Mezi ně patřilo i sdělení televizním průvodcům, že je miluje Alena Besserová, což je ministrova třiaosmdesátiletá maminka, která nechce být v neděli dopoledne při sledování Toulavé kamery nikdy nikým rušena.