Východní Morava zná hity letošní turistické nabídky i „srdcaře“ cestovního ruchu

Rožnov pod Radhoštěm – 7. výroční a odborná konference cestovního ruchu Východní Moravy, kterou Centrála cestovního ruchu Východní Moravy uspořádala v Rožnově pod Radhoštěm, přinesla pro 110 jejich účastníků nejen řadu zajímavých informací a poznatků, ale také byla svědkem vyhlášení výsledků tradiční soutěže HIT sezony a dalších ocenění.

Soutěž HIT sezony byla Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy vyhlášena pro kategorie podnikatelských a nepodnikatelských subjektů již po sedmé. Hodnotitelská komise tvořená odborníky z cestovního ruchu, akademické sféry a marketingu posuzuje soutěžní návrhy z pohledu jejich potencionálního přínosu pro návštěvnost regionu a atraktivnost pro širokou veřejnost. Záštitu nad soutěží HIT sezony převzala generální ředitelka České centrály cestovního ruchu CzechTourism Monika Palatková.

V kategorii veřejného, nepodnikatelského sektoru bylo přihlášeno 6 projektů. Porota za HIT sezony 2016 označila projekt připravený městem Kroměříží nazvaný KROMĚŘÍŽ 2016 – V BARVÁCH, SVĚTLE, UMĚNÍ. Porota zejména ocenila, že se jedná o produkt velmi kreativní, který v našich podmínkách přináší inovativní nápady. Pozitivem je rozložení nabídky do delšího časového období turistické sezony a zásah širšího okruhu cílových skupin.

V podnikatelském sektoru se o ocenění HIT sezony ucházelo 5 projektů. Zde bylo odbornou porotou přisouzeno ocenění HIT sezony produktu  Centrum Slováckých tradic, jehož autorem je Skanzen Modrá, s. r. o. Porota ocenila atraktivitu produktu, jeho potenciál k oslovení návštěvníků v turistické oblasti Slovácko i provázanost aktivit, které jsou součástí nabídky. Jde o produkt, který staví na součinnosti soukromého a veřejného sektoru, zasahuje více cílových skupin, je nápaditý a v řadě aspektů inovativní. Produktová nabídka je variabilně přizpůsobena sezónám, oslovuje i náročnou korporátní (firemní) klientelu.

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy každoročně oceňuje významné počiny v cestovním ruchu na území Zlínského kraje. Toto ocenění získal tentokrát Podhostýnský mikroregion za úspěšně realizovaný  projekt Rozhledna na Kelčském Javorníku.

„Tato rozhledna zaujme svou krásou, cesty  k ní vedou z několika směrů turisticky atraktivní krajinou. Umístění rozhledny na nejvyšší vrchol Hostýnských vrchů – Kelčský Javorník – zajišťuje skvělý výhled do krajiny, kdy návštěvníci mohou pozorovat nejen okolní a vzdálená pohoří, ale také řadu obcí. Rozhledna ihned po zpřístupnění získala tisíce nadšených obdivovatelů. Podhostýnsko  vybudovalo opravdu jedinečný turistický cíl“, vysvětluje Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Letos poprvé Centrála cestovního ruchu vyhlásila ocenění s příznačným názvem Osobnost – „srdcař“ cestovního ruchu. „Naším záměrem je upozornit na skutečné osobnosti, které dosahují ve své práci pro sektor cestovního ruchu výjimečné výsledky, jsou pro cestovní ruch v regionu přínosem, strhávají ostatní svým příkladem“, přibližuje toto ocenění Dana Daňová.

Vůbec prvním „srdcařem“ cestovního ruchu Východní Moravy se stala Renata Polišenská, tajemnice Regionu Slovácko, sdružení pro cestovní ruch. Renata Polišenská pracovala od roku 2000 jako vedoucí turistického informačního centra v Uherském Hradišti. Pod jejím vedením bylo infocentrum prakticky od nuly vybudováno. Poté pracovala v Regionu Slovácko jako marketingový a projektový pracovník, od r. 2014 je tajemnicí Regionu Slovácko. Během dosavadního působení v cestovním ruchu obohatila turistickou nabídku Slovácka například o tyto akce a aktivity:

· Na kole vinohrady

· Žehnání svatomartinských vín

· Slovácký festival Chutí a vůní

· Miniveletrh cestovního ruchu regionu Slovácko

· Kuchařka tradičních pokrmů na Slovácku

„S Renatou Polišenskou spolupracujeme již řadu let. Známe její odborné i osobní kvality, ale také vidíme neskutečné množství práce, která je za ní vidět nejen na Slovácku. Nominovali jsme ji spolu s dalšími možnými uchazeči, o jejím ocenění rozhodlo odborné grémium. Jsem přesvědčena, že volba padla na opravdového srdcaře“, komentuje udělení ceny Dana Daňová.

Kontakt:

PhDr. Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., tel.: 733 16 16 70, 577 043 900, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.vychodni-morava.cz, www.facebook.com/vychodnimorava

 

© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX