Česká část EuroVelo 13 – stezka železné opony, nyní v digitální podobě

Praha, 13.10.2015 Zatím nejrozsáhlejší projekt  v oblasti digitalizace turistických tras má úspěšně za sebou Turistika.cz. Pro kraje Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský a Tourismusverband Ostbayern  natočila a do podoby videotras převedla 661 kilometrů dálkové trasy EuroVelo 13.

EuroVelo 13  - Stezka železné opony je evropskou dálkovou cyklistickou trasou měřící 10 400 km. Stezka začíná v Norsku u Barentsova moře a  končí na břehu Černého moře v Bulharsku. Vede přes 20 zemí, 14 UNESCO památek a okolo 3 moří. V České Republice vstupuje na naše území v oblasti Trojmezí u Ašského výběžku a následně naše území opouští u Břeclavi nedaleko soutoku dvou největších řek regionu – Moravy a Dyje.

Do podoboby videotras bylo nadšenci z Turistika.cz natočeno přes 661 kilometrů trasy EuroVelo 13 od Ašského  výběžku až pod Slavonice. Trasa kopíruje hranici ČR s Rakouskem a Německem. Zadavateli digitalizace trasy byli: Karlovarský kraj (133km), Plzeňský kraj a Ostbayern Tourismusverband (198km) a Jihočeský kraj (330km). „V příštím roce bychom chtěli dotočit zbývající část EuroVela 13 na našem území v Jihomoravském kraji, a také v současnosti jednáme o možnosti zdigitalizovat severní část trasy z Norska až do ČR“, nastiňuje plány Turistika.cz její ředitel Jiří Pilnáček.

EuroVelo 13 - Karlovarský kraj: http://www.livetouring.com/cs/track/0230-eurovelo-karlovarsky

EuroVelo 13 - Plzeňský kraj: http://www.livetouring.com/cs/track/eurovelo-13-plzensky-kraj

EuroVelo 13 Jihočeský kraj: http://www.livetouring.com/cs/track/0217-eurovelo-13-jihocesky-kraj

Jednotlivé úseky EuroVelo 13 mohou turisté vidět na stránkách Turistika.cz , na stránkách zainteresovaných krajů a na speciálním projektu pro videotrasy Livetouring.com, kde je již více než 230 zajímavých videotras z ČR i zahraničí. Dále se budou trasy zobrazovat i na mezinárodních www stránkách Eurovelo13.com.

Videotrasy jsou světově unikátní aplikací umožňující turistům video prohlídku zajímavých tras, u kterých je vždy video provázáno s mapou a zajímavými body  (POI) po trase.  Za projekt videotras získala Turistika.cz již několik ocenění za efektivní a unikátní řešení  v oblasti cestovního ruchu a dopravy (vizionáři 2014, IEA 2014, Prix Jury – Tourfilm, Karlovy Vary 2014).


Jiří Pilnáček

 

Ředitel Turistika.cz, 737 213 520, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX