Letní aktivity Jihočeského kraje

  1. Projekty Bez hranic

V letech 2012 – 2014 realizovala Jihočeská centrála cestovního ruchu dva přeshraniční projekty Bez hranic zaměřené na společnou propagaci turistické nabídky regionů jižní Čechy, Horní Rakousko a Východní Bavorsko. V rámci projektu „Bez hranic - marketingový program Horní Rakousko - Jižní Čechy“ byla hlavním partnerem Hornorakouská centrála cestovního ruchu (Oberösterreich Tourismus), v rámci projektu „Bez hranic – společná turistická opatření Jižní Čechy – Východní Bavorsko“ pak Turistický spolek Východní Bavorsko (Tourismusverband Ostbayern). Oba projekty byly spolufinancované z prostředků Evropské unie - Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF), Jihočeského kraje a Státního rozpočtu ČR.

Aktivity projektů byly zaměřené na společné mediální kampaně v tištěných a elektronických médiích (TV, rozhlas, bannerová kampaň), společnou prezentaci v zahraničí, zejména na veletrzích cestovního ruchu, přeshraniční motivační cesty pro zástupce médií a cestovních kanceláří a studijní cesty pro zástupce infocenter a destinačních managementů.

V rámci obou projektů byly dále vytvořeny propagační tiskoviny s přeshraničním obsahem ve třech jazykových mutacích: ČJ, NJ, AJ, tematicky rozdělené následovně:

• Výletní mapa s tipy na výlety - Souhrnná

• Soubor cyklomap

• Výletní mapa s tipy na výlety - Aktivní dovolená

• Výletní mapa s tipy na výlety - Rodinná dovolená

• Výletní mapa s tipy na výlety - Lázně a Wellness

• Výletní mapa s tipy na výlety - Památky a kultura

• Výletní mapa s tipy na výlety - Pěší turistika

• Výletní mapa s tipy na výlety - Zimní dovolená

• Výletní mapa s tipy na výlety - Gastronomie

• Výletní mapa s tipy na výlety - Církevní turistika

• Výletní mapa s tipy na výlety – Venkovská turistika

• Výletní mapa s tipy na výlety – Filmová turistika

• Výletní mapa s tipy na výlety – Golfová turistika

• Výletní mapy s tipy na výlety – jednotlivých 9 regionů JČ

V neposlední řadě pak proběhl rozvoj internetového turistického portálu http://www.jiznicechy.cz/bez-hranic, kde také najdete více informací o obou projektech a jejich výstupech.

  1. Elektrokola pro seniory – začátek budování sítě

Jihočeská centrála v rámci své činnosti vytváří podmínky pro rozvoj cestovního ruchu v Jihočeském kraji. V rámci cestovního ruchu je jednou z cílových skupin i skupina seniorů.

Obsahem projektu, který byl ze strany ČEZ podpořen, je zpřístupnění cykloturistiky pro seniory. V rámci projektu dojde k vybudování pilotního projektu v rámci regionu Jižních Čech, který bude zaměřen právě na aktivní seniory, a nabídne jim cykloturistiku nenáročnou na fyzické síly. Cílem je vytvoření sítě ve spolupráci s infocentry a dalšími partnery, díky které budeme mít možnost tvorby vícedenních výletů na elektrokole.

V rámci tohoto pilotního provozu budou pořízena elektrokola, která budou umístěna v místě s vyšší koncentrací seniorů (město Nové Hrady). Provoz elektrokol bude zajištěn partnery - informačními centry, kteří budou garantovat výrazné zvýhodnění zapůjčení kol seniorům (zároveň i tato kola budou pořízena s ohledem na tuto cílovou skupinu).

Financování:

Celkový rozpočet akce: 400.000,00 Kč

  1. Jižní Čechy husitské

Stěžejním projektem Jihočeského kraje pro letošní rok jsou Jižní Čechy husitské. Jeho cílem je připomenout si místa a města spojená se životem a působením mistra Jana Husa, od jehož mučednické smrti letos uplyne 600 let, i s celým husitským hnutím.

Na jihu Čech se jedná o více než 20 míst a měst, která si připomínají husitskou tradici a vypráví o událostech, které se staly součástí nejen českých, ale i evropských středověkých dějin. Kraj u této příležitosti připravil na podporu cestovního ruchu v regionu zhruba 70 akcí. Jedná se například o přednáškové cykly, konference, sympozia, oslavy, komponované a scénické prohlídky, koncerty, historické festivaly, divadelní představení či rekonstrukce bitev.

 

Hlavními pilíři projektu jsou rekonstrukce bitvy u Sudoměře, kterou již na konci března zhlédly tisíce lidí, nově zrekonstruovaný Památník mistra Jana Husa v Husinci v podobě jeho rodného domku, nová expozice v Památníku Jana Žižky v Trocnově, pietní vzpomínkový akt spojený s kladením věnců k 600. výročí upálení mistra Jana Husa u jeho pomníku v Táboře či rovněž v Táboře konaný 24. ročník Mezinárodního husitského festivalu (11. 9. 2015).

Další zajímavé akce týkající se husitství na jihu Čech:

25. 7. – Husité hurá na Hradec!

22. 8. – Bitva o Slamburk

11. – 13. 9. 2015 – Táborská setkání

 

 

Více informací o projektu najdete na webu www.jchusitske.cz

  1. Jihočeská venkovská turistická karta - Turistykarta.cz

Jedná se o projekt společnosti Turistika.cz. Turistykarta je věrnostní systém pro registrované turisty, výletníky a cestovatele, jedná se o slevovou kartičku pro aktivní trávení volného času v Čechách i v zahraničí (okolní státy).

Slevy a výhody lze vyhledat v tištěném katalogu, www stránkách, mobilní aplikaci. Malá kartička na klíče s čipem a čárkovým kódem, může mít svůj speciální design s logem kraje apod, kartu může mít každý snadno v mobilu (přes aplikaci mobile-pocket).

Cena ročního členství: 100,- Kč, platí na jeden rok od data vystavení, cena měsíčního členství: 50,- Kč (papírová poukázka s čárkovým kódem)

Karta se prodává na webových stránkách, informačních centrech, čerpacích stanicích.

Počet uživatelů Turistykarty: 782.000 (6/2015)

 

© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX