Digitalizace tras pro turisty získala už třetí prestižní ocenění

Praha, 21.4.2015Po ocenění odborné poroty na festivalu Tourfilm v Karlových Varech a získání ceny Vizionář 2014 zaujal projekt videotras i porotu v soutěži IEA (Internet Effectiveness Awards).   Videotrasy z dílny společnosti Turistika.cz získala ocenění v kategorii cestovní ruch a doprava.

Příspěvek k digitalizaci turistického ruchu

Společnost Turistika.cz, s.r.o.  získala ocenění za efektivní a unikátní řešení  v oblasti cestovního ruchu a dopravy – za projekt videotras.  „Na jaře roku 2014 jsme začali s projektem videotras, kde díky naší světově unikátní aplikaci umožňujeme turistům videoprohlídku zajímavých tras, u kterých je vždy video provázáno s mapou a zajímavými body  (POI) po trase.  V průběhu roku 2014 se nám povedlo natočit 150 cyklistických a pěších tras. V zimě 2015 pak 20 tras na běžecké a sjezdové lyžování. Na základě pozitivních ohlasů od turistů i partnerů  jsme se rozhodli  vytvořit pro videotrasy  vlastní  web, na kterém se budou prezentovat trasy nejen z České Republiky, ale i ze zahraničí.  Pro projekt jsme zvolili doménu  livetouring.com“, popisuje  ředitel Turistika.cz  Jiří Pilnáček vznik unikátního  projektu.

Projekt videotras a spuštění livetouring.com je výrazným milníkem v oblasti digitalizace turistického ruchu. Cyklostezky, naučné stezky nebo procházky po historických městech jsou přístupné každému, kdo má připojení na internet. Z pohodlí domova si může aktivní i méně aktivní turista prohlédnout zajímavou trasu, nebo jen její nejzajímavější úseky,   vyhodnotit náročnost a atraktivitu a případně samozřejmě sám vyrazit na výlet ve stopách videotrasy.

„Pro letošek chystáme natočení dalších zajímavých tras v České Republice, ale nově také v zahraničí, kde právě získáváme spolupracovníky a klienty. Na konci roku chceme mít minimálně 5 až 10 tras ve všech sousedních zemích a další trasy v Evropě i jinde v zahraničí“, nastiňuje plány Turistika.cz její ředitel Jiří Pilnáček.

Videotrasy Livetouring.com s jazykovými mutacemi:
www.livetouring.com


O soutěži IEA 2014

Internet Effectiveness Awards jsou ocenění udílená nejefektivnějším internetovým řešením na českém internetu. Porota hodnotí kvalitu poskytování online služeb, za kvalitní komunikaci se zákazníky a širokou veřejností a za dosažení reálných obchodních výsledků. Více o soutěži naleznete na www.iea.cz.

 


© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX