Novinářská soutěž CTP 2013

Novinářská soutěž CTP 2013

Kategorie A – Živá historie

1. PhDr. Lubor Falteisek – Do míst, která patřila Československu

Poutavé přiblížení území Zakarpatska, které nabízí celou řadu

turisticky zajímavých cílů, jež jsou odrazem naší pohnuté historie dávných časů a pověstného loupežníka Nikoly Šuhaje, ale i reálným zrcadlem současného života místních obyvatel zakarpatského venkova

2. PhDr. Petr Kuneš – Vojvodina není samá rovina

Cenné praktické informace k poznání turistické destinace, která doposud stojí stranou cíleného zájmu českých turistů, avšak skýtá celou řadu zážitků nejen v oblasti přírodního a kulturního dědictví, ale nabízí i příjemné pobyty spojené s balneologickým zázemím, s originální místní pikantní gastronomií, pohodou a klidem pro milovníky příjemných zážitků a šetrné turistiky.

3. Mgr. Bořek Homola

Poutavá tajenka o historii vinaře Carla Postla z malé jihomoravské vinařské vesničky Popice, který proslavil velmi ceněný sekt z révy znojemské oblasti již před 150 lety. Doposud je život tohoto vinaře zahalen celou řadou tajemství a životních osudů. Odkaz pro milovníky dobrého a kvalitního sektu z modrých hroznů však osvěží i současné vyznavače tohoto kvalitního sektu z jižní Moravy.

Kategorie B – Voda, využití vodních ploch a zdrojů pro cestovní ruch

1. Mgr. Věnceslava Dezortová – Do Lázní Bělohrad nejen za léčbou nemocí

Vstřícná a aktuální pozvánka do podkrkonošského městečka, které nabízí nejen tradiční lázeňskou a rehabilitační péči se stotřicetiletou tradicí, ale také celou řadu doprovodných programů a výletů do okolí pro aktivní trávení volného času a návštěvu zajímavých turistických cílů pro návštěvníky Lázní Bělohrad i zájemce o vhodnou rekondici v rámci celoročního provozu.

2. Dr. Vladimír Chilčenko – Na zakarpatskou Ukrajinu za wellnessem

Aktuální a poutavá prezentace současné nabídky minerálních a termálních pramenů v zakarpatské oblasti. Článek je i alternativní pozvánkou k návštěvě zajímavých lokalit nejen přírodního a kulturního dědictví této doposud nedoceněné turistické destinace.

3. Mgr. Martina Oplatková – Reykjavík, město mezi Evropou a Amerikou

Pozvánka na ostrov Island je pro čtenáře týdeníku Naše rodina psána velmi přitažlivě s tipy na návštěvu opravdových skvostů ostrova s kouřovou zátokou, ale je i netradiční vstupenkou k poznání míst a lokalit, které jsou jedinečné, originální a dokumentují celou řadu historických míst Vikingů, ale i památek UNESCO.

Kategorie C – Technické památky a zlepšení jejich dostupnosti pro občany

se zdravotním hadicapem

1. Mgr. Bořek Homola – Prokop Diviš a jeho vynález bleskosvodu

Vzpomínka na Prokopa Diviše a jeho životní cestu, která byla poznamenána celou řadou jeho vědeckých disciplín a objevů. Článek však přináší i nové poznatky a informace, které dokreslují jeho moudrost, zájem o vědu a odkrývá i další tajemství, která jdou nad rámec jeho objevného vynálezu hromosvodu.

2. Mgr. Věnceslava Dezortová, Jovan Dezort – Rok lidové architektury si

připomínáme letos

Pozvánka do obcí, kde obdivujeme „selské baroko“, je dokreslena celou řadou praktických informací a doposud ještě neobjevených perel nejoriginálnějších tvůrců lidové architektury 19. století na území Jižních Čech. Vizitka k Roku lidové architektury je psána s láskou k umění, které obdivujeme dodnes a je i významným přínosem pro rozvoj dědictví venkovského prostředí a cestovního ruchu na místní a regionální úrovni.

3. Mgr. Roland Horčic – Na mlýně v Hoslovicích se zastavil čas

Historie, tradice a život u středověkého vodního mlýna na Strakonicku je dokumentována celou řadou aktivit pro návštěvníky, kteří tento technický skvost ze 14. století v Hoslovicích navštíví. Článek přináší i další pro turisty lákavé nabídky ke zhlédnutí v tomto regionu s nabídkou celé řady doprovodných programů pro širokou návštěvnickou veřejnost.

Zvláštní ceny poroty

Ing. Aleš Rudl – Běchovický uličník

PhDr. Lubor Falteisek – Od Baltského moře zpátky do Čech

Petr Skála – Ministrem financí? Jasná zpráva!

Ocenění účasti v novinářské soutěži

Mgr. Táňa Pikartová

PhDr. Miroslav Navara

Jiří Cysař -  Cysnews

Porota Novinářské soutěže CTP 2013

Ing. Rostislav Hošek, předseda, Mgr. Marie Kysilková, Ing. Petr Tiefenbock

V Praze 14. ledna 2014

© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX