Bělohradský Strom života

 

Naše republika s jedinečnými minerálními prameny a více než čtyřiceti lázněmi se směle může označit za lázeňskou velmoc. Na mnoha místech však zatím ještě převládá koncept klasických tří až čtyřtýdenních léčebných pobytů, kdy jsou hlavním příjmem lázeňského zařízení příspěvky zdravotních pojišťoven. Dosavadní systém financování pojišťoven se však mění a mění se i lázeňští hosté a nabídka služeb. Stále častěji slyšíme výraz klient, ne pacient. Stále častěji slyšíme vedle výrazů jako je léčebná kůra i slůvka wellness či termín lázeňská turistika. Na relaxační pobyty tzv. samoplátců vsadil i nový Spa resort TRE OF LIFE v Lázních Bělohrad.

 

Jsme v malebném lázeňském městečku nedaleko Jičína, v podhůří Krkonoš. Jak známo, lázeňství zde má již stotřicetiletou tradici a zaměřuje se především na léčbu pohybového aparátu. Veřejnosti je pak již méně známý fakt, že Spa resort Tree of Life získal v loňském roce jako první v Evropské unii certifikát kvality ISO ISO dle mezinárodních standardů německým certifikačním úřadem v Mnichově a evropský certifikát ERUROPESPA med©. V roce 2009 se resort Strom života rovněž umístil v prestižní soutěži Českých 100 nejlepších v kategorii Zdraví – vzdělání – humanita.

Bez nadsázky lze říci, že je tento špičkový lázeňský resort ideální kombinací tradice stoletých lázní, přírody, pohodlí a luxusu. I když zde téměř na každém kroku slyšíme angličtinu, němčinu i ruštinu, zatím nejvíce si zdejší atmosféru i navzdory globálních hospodářských potíží vychutnává česká klientela, což je velmi potěšující a povzbuzující skutečnost.

 

Moderní architektura, špičkové služby

 

 

 dsc_8451.jpg - 1.24 Mb

 

Lázeňská budova TRE of LIFE má kapacitu 120 klientů. O hosty se starý stočlenný personál…

 

 

Součástí příjmu hostů je diagnostické vyšetření,  které se koná ve spolupráci s Lázeňskou rehabilitační klinikou Anenských slatinných lázní. Součástí konzultací s lékaři – specialisty je rovněž vyšetření stavu nadváhy, a screening, což je široké spektrum laboratorních vyšetření, které zjistí základní informace o funkcích nejdůležitějších orgánu klienta. Následuje určení nejvhodnějších terapií.

Po výběru velkoryse řešeného dvoulůžkové pokoje či luxusního apartmánu může host začít s relaxem či léčbou, vhodně střídanou čilým společenským životem.

 

Rekondiční cvičení, koupele, ošetření speciální technikou

 

Spektrum léčebných a ozdravných procesů jakoby nemělo konec. Od individuálních cvičení pod vedením specialisty přes cvičení v bazénu s hydromasážemi či nejrůznější druhy specializovaných uhličitých koupelí až po masáže, zábaly, přístrojovou regeneraci a ošetření speciální technikou, jako je třeba lymfodrenáž. Novinkami je kupříkladu Hydro-Jet. Jedná se o tzv. suchou masážní vanu, kdy proud vody, kterým je klientovo tělo masírováno přes pružnou folii, zvyšuje celkové prokrvení a snižuje svalové napětí. Tato kůra úspěšně zvyšuje vyplavování endorfinů a zlepšuje psychickou pohodu, snižuje krevní tlak a pozitivně působí na oběhový systém. Hydrocolon Therapy, neboli střevní sprcha, je zase moderní a příjemná metoda střevního výplachu. Doporučuje se lidem s potížemi vyprazdňování, k celkové regeneraci organismu, při únavě, nadýmání, alergiích, kožních problémech, bolestech kloubů, při očistě od střevních parazitů  a v neposlední řadě je i součástí kůry proti nadváze. Tukovou tkáň výrazně redukuje i Exilis, což je bezbolestná a účinná ultrazvuková liposukce.

 

Pro krásu a posilu sebevědomí

 

 

 

 

dsc_8426.jpg - 1.29 Mb

 

 

Ředitel resortu Štěpán Vele má jediné přání: Pobyt v příjemném prostředí je výborným lékem na únavu a deprese. Začněte u nás...  .   

 

Nejenom ženy, ale v poslední době i muži, především z řady podnikatelů a osob veřejně činných, vyhledávají způsoby, jak vrátit svým tělům a pokožce svěžest a mladistvý vzhled. Lázeňský resort Strom života je na tyto služby specializován. Nabízí perfektní WELLNESS & BEAUTY i EXOTIC SPA. Jistěže nechybí ani služby manikúry, pedikúry a kadeřníka.

K ošetření těla i obličeje se používají nejrůznější formy, mezi ty špičkové se počítá exkluzivní metoda Ceremony of Gold, Caviar Power Anti-aging či Hot Chocolate. Takže masáž kosmetikou s obsahem ryzího 24 karátového zlata a zlatým pudrem, ošetření kaviárem, který má silný regenerační účinek na lidskou pokožku, takže v rekordně krátkém čase dodá pleti potřebnou hydrataci a umí ji zbavit drobných vrásek. Dokonale též ošetří pokožku olej z lisovaných kakaových bobů. V našem výčtu by jistě neměla chybět ani  speciální aromasáž Ba Guan, což je vylepšená variace na masáže baňkami.

 

Společenské a sportovní vyžití

 

Strom života v Lázních Bělohrad splní každé přání. Od báječného posezení se živou hudbou a tančeními večery v restauraci Vernissage, Romantica nebo v Lobby baru, jsou k hostům k dispozici relaxační japonské zahrady resortu, i lázeňská kolonáda městečka s nejrůznějšími kulturními programy a koncertní síní.

Lázeňský park i krásná příroda v okolí přímo vybízí k Nordic Walking, severské chůzi se speciálními  holemi, při které je v pohybu v našem těle až 600 svalů ( 90% svalů v těle!). Tento typ pohybu zlepšuje srdeční činnost a krevní oběh, posiluje všeobecně svalstvo a šetří kyčelní a kolenní kluby. Spotřeba kalorií stoupá až o 50%. Trasa severské chůze je volena přírodními scenériemi parku se slatinnými jezírky a počáteční lekci vede v případě zájmu instruktor.

Zahraje-li si lázeňský host raději minigolf, petanque nebo má rád cyklistiku, opět může využít místní nabídku, včetně zapůjčení kol.

V okolí do šedesáti minut jízdy vozem najdeme tři golfová hřiště, jízdárny i možnosti sportovního rybolovu. V čase lyžování jsou hodinku jízdy vzdáleny ski areály Pec pod Sněžkou a Špindlerův mlýn. A kdo se rád věnuje turistice, má skutečně z čeho vybírat: Prachovské skály, Krkonoše, hrady Kost nebo Hrubá skála či jedinečné Zoo Safari ve Dvoře Králové, s unikátní africkou vesnicí a  projížďkami mezi divokými zvířaty.

 

 

Finanční pomoc z fondů EU 

V rámci programu dotací pro cestovní ruch byl v Finanční pomoc z fondů EU Lázních Bělohrad realizován a také v loňském červnu otevřen Lázeňský resort STROM ŽIVOTA, který poskytuje zázemí lázeňským hostům a doplňuje dosud chybějící infrastrukturu lázeňské turistiky v Královéhradeckém kraji. Tuzemským i zahraničním hostům se tak nabízí špičkové služby v komfortním lázeňském zařízení, na jehož výstavbu plynuly prostřednictvím ROP Severovýchod evropské dotace přesahující 135 milionů korun. Přínosem pro region pak je i skutečnost, že toto zařízení přineslo  rovnou stovku nových pracovních míst.

 

 (FOTO: Miroslav Feszanicz)

                                                                                      

 

© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX