Opravdu povedený kemp Poslův Mlýn u Doks

 

Před nedlouhým časem proběhla v televizi reportáž o tom, jak čeští majitelé kempů nemají hosty, nemají peníze na opravy a investice apod. Ještě delší čas však mezi českými turisty platí zásada, že za srovnatelné anebo i vyšší peníze pojedou trávit dovolenou do zahraničí, kde je úroveň služeb, chování k zákazníkovi na vyšší standardní úrovni než u nás.

 

            Letos jsme pro naše dvě děti a babičku objednali týdenní pobyt v době od 30.7 do 6.8. v kempu Poslův Mlýn u Doks. Tento kemp jsme vybrali podle internetové nabídky a i s ohledem na herní zázemí pro naše malé děti. Osobně jsme ještě v červnu do kempu přijeli, prohlédli zda odpovídá obrázkům na internetových stránkách a týž den objednali pobyt pro tři osoby v chatce s plnou penzí.

 

            Přijeli jsme tedy v sobotu kolem třetí hodiny odpoledne. Pršelo. V recepci jsme doplatili zbytek ceny do částky cca 5 tisíc Kč a museli jsem čekat, protože se chatka uklízela. Nakonec jsem dostali klíč od chatky a chtěli se ubytovat. Klíč sice pasoval, ale nešlo odemknout, zámek jaksi vypověděl službu. Tak jsme slušně poprosili o opravu. „To není možný, teď tam bydleli a nikdo si nestěžoval“, ozvalo se nevrle od pultu v recepci. No nic, nakonec přeci jenom technik přišel a když zjistil, že opravdu nejde odemknout zámek během pěti minut opravil. O uklizené chatce se nedalo mluvit (špinavý koš, matrace).

 

            O tom, jak probíhá realizace plné penze jsme nedostali při přijetí na recepci žádné proposice, proto jsem uvítal, že v chatce byl list papíru s pokyny pro ubytované. Dočetl jsem se, že plná penze zahrnuje i dvě svačiny, od kdy do kdy se na který chod má chodit. Druhý den nám však babička volala, že svačiny se nás netýkají, protože nejsme organizovaná skupina. A co víc, na jídlo musíme chodit až po obsloužení organizovaných skupin a nikdy dříve. Omluva nikde, vysvětlení nikde. S touto organizační průpravou se v týdnu stalo to, co se zákonitě stát muselo, že pro neorganizovanou skupinu, nás prosté kempaře, došlo jídlo – nezbyl oběd. Omluva nikde, vysvětlení nikde a při pokusu o sjednání nápravy v recepci kempu naopak vynadání a pošklebování.

 

            Vrcholem naší české dovolenkové anabáze byl odjezd, resp. vrácení chatky. S ohledem na již zmíněnou absenci srozumitelných pokynů pro jednoduché kempaře, jsme chatku odevzdali spolu se zapůjčeným ložním prádlem před obědem, tedy kolem jedné hodiny odpoledne. „Z jaké jste chatky?  Jo z devítky, tu zrovna potřebuju. Ale to jste měli odevzdat do deseti hodin. …… To bych mohla chtít zaplatit ještě za jeden den…“. Tato posléze nechutná a vyhrocená konverzace vyústila v prohlášení kempového personálu, že tady nepotřebují nás, prosté kempaře, že jsou živi z organizovaných skupin a že je jim jedno, pokud si někde, nějak budeme stěžovat.

 

            Bohužel již po milionté se potvrdilo, že česká malost a omezenost vítězí i nad lží a nenávistí (pan V. Havel snad promine za mou parafrázi). Já jsem znechucen takovým přístupem a jednáním, které za týden pobytu v Poslově Mlýně dokázal personál tohoto kempu. Podobné chování zákonitě odpuzuje českého turistu od toho, aby se pokoušel a chtěl využívat služeb českých kempů, když jinde, bohužel v zahraničí, dostane kromě očekávané pohody a relaxace i pocit, že není jen východním přívěskem s neandrtálským chováním. Pokud tedy chcete prožít pokojnou rodinnou dovolenou s malými dětmi, rozhodně ji nehledejte v kempu Poslův Mlýn u Doks. Jejich internetová nabídka, že se mj. specializují na rodiny s dětmi a individuální rekreaci, je více než klamná.

 

 

 

 

© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX